Divadelné pondelky sa začnú na divadelnom youtube kanále od 23. marca
20. marec 2020
Symbolicky odkážu na kedysi obľúbené televízne pondelky

Symbolicky odkážu na kedysi obľúbené televízne pondelky.

 

Divadlo Andreja Bagara prichádza v týchto ťažkých časoch s ďalšou novinkou. Po čítaní rozprávok pre malých divákov začínajú od pondelka 23. marca s divadelnými pondelkami.

Znamená to, že DAB bude na svojom youtube kanáli zverejňovať obľúbené komédie zo svojho videoarchívu. Ako prvú odvysiela  DAB na svojom youtube kanále v pondelok 23. marca o 17.00 hodine komédiu Z rúčky do rúčky (viac info: https://www.dab.sk/inscenace/3-z-rucky-do-rucky).

„Takto chceme aj trošku symbolicky odkázať na kedysi obľúbené televízne pondelky. Inscenácia bude na našom youtube kanáli zverejnená vždy v pondelok podvečer o 17.00 hodine a bude prístupná nasledujúcich 24 hodín,“ uviedol v tlačovej správe napísanej PR manažérom divadla Pavlom Ivanom riaditeľ divadla Jaroslav Dóczy.

Ďalší pondelok 30. marca odvysielajú komédiu Druh: žena (viac info: https://www.dab.sk/inscenace/1-druh-zena). Rovnako táto komédia bude na yutube kanále prístupná nasledujúcich 24 hodín.

Ďalšie tituly DAB pripravuje a o ich uvedení bude divákov priebežne informovať na svojej internetovej stránke (www.dab.sk) a na sociálnych sieťach,“ informoval Pavol Ivan, PR manažér divadla. 

Divadlo sa rozhodlo pre komédie, aby svojich divákov v súčasnom náročnom období zabavilo a aj takýmto spôsobom im spríjemnilo dni strávené doma. „Zároveň si takto chceme počas našej 70. jubilejnej sezóny pripomenúť naše staršie inscenácie a osobnosti divadla,“ pripomenul Jaroslav Dóczy, ktorý zároveň vysvetlil, že divadlo nemôže zverejňovať záznamy inscenácií svojvoľne.

„V prvom rade je nutné usporiadať autorské práva so všetkými tvorcami inscenácie a ďalšie administratívne náležitosti. V tejto súvislosti musím zdôrazniť, že zverejnené záznamy hier boli robené len pre vnútorné potreby DAB a pre prípadné študijné účely, čím sa zároveň ospravedlňujeme za ich zníženú kvalitu. Akékoľvek rozmnožovanie a šírenie bez súhlasu DAB je samozrejme zakázané,“ povedal Jaroslav Dóczy.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022