Ďalšie nové nitrianske športovisko: Telocvičňa na Čermáni
15. október 2019
Nový športový objekt je podobný hale na ZŠ Tulipánová. Stojí na mieste bývalej telocvični, ktorá zhorela

Nový športový objekt je podobný hale na ZŠ Tulipánová. Stojí na mieste bývalej telocvični, ktorá zhorela.   

 

Novučičká telocvičňa je prioritne určená žiakom Základnej školy na Cabajskej ulici, ale aj aktívne športujúcej nitrianskej verejnosti a klubom.  Dá sa v nej  hrať futsal, volejbal, basketbal, florbal či ďalšie kolektívne športy.  

Čo sa týka technických údajov, hala je montovaná, dispozične rozdelená na palubovku a priestory určené na športové aktivity. Samozrejmosťou sú šatne a sociálno-technologické zázemie.

Ako iste verejnosť vie, výstavba telocvične trvala dlho. Nitrianska radnica schválila finančné prostriedky na výstavbu športoviska pre žiakov ešte v roku 2015. „Práce ale začali až v marci minulého roku, prerušili sa v septembri z dôvodu námietky vlastníka susednej nehnuteľnosti. Práce na výstavbe opäť  pokračovali v marci tohto roku, po vydaní dodatočného stavebného povolenia a skončili v apríli. Celková suma je 909–tisíc eur,“ vysvetlil dlhočiznú genézu výstavby investičný odbor.

Kolaudácia stavby bola pred mesiacom. Aj preto dnes mesto mohlo slávnostne otvoriť novú telocvičňu. Príhovorom ho začal nitriansky primátor Marek Hattas: „Som naozaj rád, že máme takúto halu. Je konečne dokončená a bude slúžiť hlavne žiakom základnej školy. Postupne sem pribudnú ďalšie veci – lavičky, či športové dovybavenie a žiaci sem môžu chodiť plnohodnotne športovať.“

Je jasné, že sa tešia aj žiaci čermánskej základnej školy, ktorí už nemusia chodiť „riadnu štreku“ na hodiny telesnej výchovy do Mestskej haly na Klokočine. A nielen oni, ale aj ich riaditeľka Dana Rapavá: „Po pätnástich rokoch túlania sa po rôznych halách a telocvičniach máme konečne miesto, ktoré je dôstojné, krásne, priestranné a som presvedčená o tom, že sem budú naše deti chodiť radi. Musím pripomenúť, že veľkú zásluhu na tom, že sa telocvičňu podarilo dokončiť, má poslanec Jozef Slíž.“

Niekdajší dlhoročný predseda výboru mestskej časti na Čermáni Jozef Slíž dlho bojoval za vybudovanie chýbajúceho športoviska. Ako dlhoročný funkcionár vo futbale vedel, že pohyb pre deti je mimoriadne dôležitý. „Telocvičňa sa dokončila hlavne pre deti, som rád, že už nebudú musieť chodiť hlavne v nepriaznivom počasí na hodiny telesnej hodiny do Mestskej haly na Klokočine,“ doplnil po slávnostnom prestrihnutí pásky.

Nitrianska radnica plánuje aj v budúcnosti pokračovať v opravách športovísk: „Vieme že súčasné športoviská majú investičný dlh okolo dva milióny eur. Byť súčasťou toho ako sa otvára nová, funkčná, bezproblémová športová hala, je pozitívnou správou. Vieme, že záujem verejnosti o športovanie v tejto hale bol obrovský, využitie haly mimo školského vyučovania sa na celý rok rozdelilo za pár hodín. Som presvedčený o tom, že mesto by ešte zvládlo vybudovať nejaké nové športoviská, respektíve ich rekonštrukcie, za ktoré by sme sa pred verejnosťou nemuseli hanbiť,“ dodal nitriansky viceprimátor Daniel Balko.

 

Andrej Jančovič

foto: Roman Oravec  


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022