DAB prešlo za divákmi do online priestoru
26. marec 2020
Divadlo ponúka komédie, čítanie rozprávok a zábavné kvízy

Divadlo ponúka komédie, čítanie rozprávok a zábavné kvízy.

 

Prvú inscenáciu, ponúknutú v sérii „Pondelkov s komédiami DAB“ si minulý pondelok pozreli tisícky divákov. Tentokrát nitrianski divadelníci prichádzajú s ponukou uceleného a pravidelného online programu. Uvádzajú ho sloganom Spolu VYhráme. Ako uvádza PR manažér DAB Pavol Ivan: „V rámci neho bude divadlo ponúkať divadelné inscenácie, pravidelné čítanie rozprávok a množstvo ďalších aktivít.“

„Znamená, že sme Spolu s nimi a iba spolu vyhráme. Aj keď je teraz naša budova zatvorená, snažíme sa naďalej hrať pre našich divákov a oslovovať ich dostupnou online cestou, aby sme ich v týchto dňoch potešili, zabavili, ale aj poučili, umožnili sa hrať a nad touto situáciou nakoniec aj vyhrať,“ vysvetlil riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Online program DAB už teraz prináša Rozprávky a básničky DAB, kde herci čítajú rozprávky, básničky, riekanky a tieto sa zverejňujú na youtube kanále DAB. Veľmi úspešne sa začal aj seriál Divadelné pondelky s komédiami DAB, v rámci ktorého divadlo každý pondelok o 17. h. uvedie na youtube kanáli DAB komédiu zo svojho videoarchívu. Prvá komédia Z rúčky do rúčky, ktorú uviedli minulý pondelok,  mala len za prvých 20 hodín 4 300 pozretí. Na najbližší pondelok, 30. marca opäť o 17. hod., pripravuje DAB  odvysielanie komédie Druh: Žena.

Ako ďalej informuje PR manažér DAB Pavol Ivan, divadlo začalo na sociálnych sieťach uverejňovať aj zaujímavosti Zo zákulisia DAB. Krátke videá vtipnou a hravou formou predstavia nie len zákulisie budovy, ale napríklad aj hereckú prípravu i osobnosti z histórie DAB.

„Pretože sa naši diváci často pýtajú na svojich obľúbených hercov, začalo divadlo pracovať na príprave seriálu s názvom, Keď herci (ne)hrajú. Prostredníctvom sociálnych sietí v ňom budeme uverejňovať pravidelné príspevky, fotografie, pozdravy aj krátke videá zo života našich hercov v čase, keď nemôžu hrať v divadle,“ hovorí Pavol Ivan.

Nitrianski divadelníci sa rozhodli, že budú pokračovať aj vo svojom projekte divadlosrd.com. V rámci neho pomôže študentom s prípravou na maturity, či so štúdiom literatúry.

„Pravidelne budeme zverejňovať bulletiny k titulom, ktoré sú súčasťou takzvaného povinného čítania. Ide o kvalitné dramaturgické texty, ktoré pre divákov písali pútavou formou erudovaní odborníci a často prinášajú zaujímavosti a informácie, ktoré sa v školách neučia. Študentom tak môžu výrazne pomôcť s domácou prípravou na vyučovanie,“ uviedla lektorka dramaturgie DAB Slávka Civáňová.

„Súčasťou online programu DAB bude aj Zábavný divadelný kvíz, v ktorom si diváci môžu cez internet preveriť svoje vedomosti o divadle. O všetkých ďalších pripravovaných aktivitách bude DAB svojich divákov a priaznivcov informovať prostredníctvom svojej webovej stránky a sociálnych sietí,“ dodal Ivan.

 

Ľudmila Synaková

 foto : archív DAB


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022