Cyklobus premáva v Nitre už desiatu sezónu
7. august 2020
Populárna linka C35 bude cyklistom k dispozícii až do 18. októbra

Populárna linka C35 bude cyklistom k dispozícii až do 18. októbra.

 

Cena za prepravu v cyklobuse je stále rovnaká akú zaplatíte za bežný lístok v nitrianskej mestskej autobusovej doprave. Bonusom je, že za prepravu bicykla neplatíte ani cent.

Čo sa týka grafikonu, autobus tradične premáva cez víkendy a počas štátnych sviatkov. Aj trasy ostávajú nezmenené. Cyklobus vás zoberie z najväčších nitrianskych sídlisk Klokočiny a Chrenovej nielen do centra mesta, ale aj do Mestského parku na Sihoti. Vybranými spojmi sa tiež môžete odviezť až na Zobor.

Čo sa týka vybavenia autobusu, je pohodlné, bezpečné a určené najmä pre odvoz cyklistov.

„Interiér autobusu je rozdelený na časť určenú pre cestujúcich s kapacitou 16 miest na sedenie a 10 miest na státie. Zadná časť autobusu je prispôsobená na bezpečnú prepravu až 25 bicyklov,“ konštatuje Arriva, a.s. v tlačovej správe.

Netreba tiež zabúdať, že z dôvodu stúpajúcich prípadov nového koronavírusu a väčšieho množstva cestujúcich je stále potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia, na ktoré viacerí ľudia často zabúdajú. V autobuse je nosenie rúška povinné.

„Nutné je nosenie rúška, či iného prekrytia horných dýchacích ciest, prípadne rukavíc. Chránime tým seba aj svojich blízkych,“ potvrdila Arriva, a.s.

Všetky cestovné poriadky, vrátane cyklobusu C35, sú zverejnené na oficiálnom webe dopravcu – www.arriva.sk                     

 

Andrej Jančovič

Foto: www.arriva.sk


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022