Chrenová žila komunitnými podujatiami
30. november 2020
Chrenovčania mali leto plné zážitkov aj vďaka grantovej podpore z projektu Mením moje mesto 2020

Chrenovčania mali leto plné zážitkov aj vďaka grantovej podpore z projektu Mením moje mesto 2020.

 

Na dopravnom ihrisku, školskom ihrisku a vo vnútroblokoch v rôznych častiach sídliska Chrenová sa počas leta konal druhý ročník podujatia Chrenová žije 2020, ktoré organizuje neformálna skupina Tormošani.  

„Veríme, že domov, to nie sú len štyri steny bytu, ale aj dobré vzťahy so susedmi, príjemné okolie a priateľská atmosféra,“ uvádzajú organizátori. Počas prvého ročníka postupne sledovali, ako si ľudia zvykajú navštevovať podujatia, na ktorých nadväzujú nové priateľstvá. V tradícii pokračovali aj tento rok.

Prostredníctvom kultúrnych, športových a spoločenských podujatí podporovali komunitný život na sídlisku. Zrealizovali niekoľko samostatných podujatí – rozlúčku so školou, Chrenovskú olympiádu, letné kiná, opekačky, Dožinkovú veselicu, či rozlúčku s letom.

„Účasť a odozvy návštevníkov sú najväčším dôkazom toho, že toto je ten správny spôsob spájania komunít v našom meste,“ dodávajú organizátori.

Mením moje mesto 2020 je realizované z participatívneho rozpočtu Mesta Nitra v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou.

 

Lenka Mareková
Foto: organizátori


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022