Chlapci z betlehemu na námestí vyberali mince
18. december 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň.

 

Dvadsaťjedenročný muž zhodil dopravnú značku

Polícia to spozorovala na kamerovom systéme. „Hliadka zistila, že sa jedná o dvadsaťjedenročného muža z Prievidze, ktorého pred tromi hodinami predvádzali na útvar mestskej polície a v blokovom konaním ho riešili za znečistenie verejného priestranstva“ uvádza mestská polícia. Muž bol pod vplyvom alkoholu, napriek tomu s policajtami spolupracoval a dopravné značenie vrátil do pôvodného stavu.

Muž nelegálne spaľoval bioodpad na dvore

Polícia preverovala aj oznam o spaľovaní odpadu na Rozmarínovej ulici v Dražovciach. Na dvore jedného z rodinných domov dvadsaťdeväť ročný muž pálil bioodpad. Mužovi bola na mieste udelená pokuta a oheň musel uhasiť.

Chlapci z betlehemu na námestí vyberali mince

Policajti ich zbadali počas kontroly. Zbierali tam mince, ktoré tam z tradície hádžu občania. „Keďže sa viaceré okoloidúce osoby nad týmto konaním pohoršovali, mestskí policajti skutok posúdili ako budenie verejného pohoršenia v zmysle priestupkového zákona,“ uviedla mestská polícia, ktorá chlapcov predviedla na políciu. Ani jeden z chlapcov nemal občiansky preukaz. Pätnásť a šestnásťročných chlapcov policajti doriešili napomenutím. Vyzbierané mince hliadka vrátila na pôvodné miesto. Betlehem poškodený nebol.

Občan odovzdal peňaženku s hotovosťou 542 eur

Poctivý nálezca peňaženku odniesol na mestskú políciu v nočných hodinách. Okrem hotovosti v nej boli aj doklady, podľa ktorých peňaženka patrila šesťdesiatdvaročnému mužovi z Nitry. Polícia ho kontaktovala a svoju peňaženku si prevzal osobne na polícii.

 

Lenka Mareková

Foto: Roman Oravec  


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022