Chlapci spravili neporiadok, sľúbili, že sa to nebude opakovať
3. august 2020
<Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície.

 

Neporiadok v Dražovciach

Rozhádzané predmety boli pred rodinným domom na Sčasného ulici. Konkrétne, roztrhané vrecia Nitrianskych komunálnych služieb, oblečenie, či rôzny odpad z papiera. Bola tam aj karta zdravotnej poisťovne ženy, ktorá vrecia riadne zviazala. „A to aj z toho dôvodu, že vždy v utorok takto pripravený odpad pracovníci Nitrianskych komunálnych služieb odnášajú preč,“ dodala šesťdesiatnička.

Objasňovaním sa napokon zistilo, že vrecia roztrhali a  rozhádzali chlapci z Topoľčianskej ulice. Pokutu ale nedostali, mestskí policajti po dohovore s rodičmi detí dostali prísľub, že podobný vandalský čin sa už nebude opakovať. „Znečistenie verejného priestranstva bolo napokon odstránené,“ konštatovala hliadka mestskej polície.  

Pohovory s majiteľmi elektrokolobežiek

Mestskí policajti majiteľom spomínaných dopravných prostriedkov povedali, že pri nesprávnom používaní sú mimoriadne nebezpečné, či už pre samotných jazdcov, ale najmä pre chodcov. „Vysvetlili sme im  správne a zákonné využívanie cestnej komunikácie pre jazdu na elektrokolobežkách. Vec ani v jednom prípade nebola zatiaľ riešená ako porušenie právnych noriem,“ dodala  mestská polícia.

Spadla na ihrisku

Úraz sa stal na detskom ihrisku na Dieloch. Spadnuté dievča spozorovala matka, ktorá tam bola so svojimi deťmi. „Hliadku informovala o ležiacom dieťati, ktoré spadlo na gumené podložie z preliezačky z výšky približne dva metre a zostalo ležať na zemi. Po príchode na uvedené miesto mestskí policajti videli na zemi ležať maloleté dievča, ktoré práve vstávalo zo zemi,“ uviedla mestská polícia.   

Dievča policajtom povedalo, že je v poriadku a chce ísť domov – a aj preto hliadka 11-ročné dievča odprevadila domov k matke.

Ako sa napokon prípad skončil?

Dievčina skončila v rukách lekárov, nakoľko jej zdravotný stav sa na druhý deň zhoršil.

Opílili poškodený strom 

Ten bol v areáli Materskej školy na Novozámockej ulici v Krškanoch. „Mestskí policajti skontrolovali podnet a skonštatovali, že situácia je nebezpečná  pre hrajúce sa deti. Areál prišiel otvoriť školník, hasiči nebezpečný  strom spílili“ uviedla mestská polícia.

Motohliadky zasahovali

Výtržnosti boli pred pohostinstvom na Družstevnej ulici. Aj preto na miesto okamžite prišli dve motohliadky s mestskými policajtmi a ihneď po nich prišli aj príslušníci Policajného zboru SR.

Čo sa vlastne stalo?

Po bitke sa zranila jedna z osôb incidentu. „Napadnutá osoba bola zranená a zdravotníkmi prevezená do nemocnice na vyšetrenie. Podozrivého i celý prípad prevzali príslušníci PZ SR pre podozrenie spáchania trestného činu,“ dodala mestská polícia na webe.

 

Spracoval: Andrej Jančovič

Ilustračné foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022