Cestu pri rozostavanom skelete v piatok uzavrú
29. máj 2019
Kým nebude hotová dočasná obchádzková trasa, cesta bude otvorená na hodinu a pol aspoň ráno – aby sa Zoborčania ľahko dostali do mesta

Kým nebude hotová dočasná obchádzková trasa, cesta bude otvorená na hodinu a pol aspoň ráno – aby sa Zoborčania ľahko dostali do mesta.

 

Nitranov čaká zmena v doprave kvôli výstavbe multifunkčného komplexu Promenada Living Park pri rieke.

Aby investor mohol dostavať komplex, musí prísť k uzávierke cesty vedúcej zo Zobora. Jednosmerná cesta za rozostavaným skeletom je jedinou prístupovou komunikáciou k stavbe.

Ak sa nič nepredvídané nestane, cesta vedúca okolo skeletu na Zobor sa uzavrie už tento piatok, teda len deň po tom, čo sa v lokalite za účasti všetkých kompetentných uskutoční posledná obhliadka. Tej sa okrem pracovníkov dopravného inšpektorátu zúčastnia aj zástupcovia mesta a investora.

Mesto Nitra vydá rozhodnutie o uzávierke cesty od 31. mája do 13. júla. Túto jednosmernú cestu, ktorá je v súčasnosti sprejazdnená v striedavom režime v smere Zobor-centrum, úplne uzavrieme.

Obyvatelia Zobora ale nemusia mať obavy z kolapsu dopravy. Investor s mestom a dopravným inšpektorátom našli spôsob, ako neprísť o jednu z ciest, ktorou sa Zoborčania dostávajú do centra Nitry.

Plánuje sa vytvorenie dočasnej cesty pre verejnú dopravu, chodcov a cyklistov. Náhradná cesta by mala viesť poza umyváreň automobilov, kde je v súčasnosti cyklochodník. Ten sa stavebne upraví a rozšíri tak, aby touto dočasnou cestou mohli jazdiť aj osobné vozidlá.

Mesto s investorom sa dohodli, že kým nebude hotová náhradná dočasná komunikácia, bude súčasná jednosmerka k dispozícii pre verejnú dopravu v čase od 7.00 do 8.30 ráno, teda v období, kedy je najväčšia špička, počas ktorej prúdi zo Zobora smerom do mesta najviac áut.

 

Tomáš Holúbek, hovorca Nitry

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022