Cenný bod z Trenčína
2. september 2019
Futbalisti FC Nitra konečne zabrali

Futbalisti FC Nitra konečne zabrali.

Bodový zásah je o to cennejší, že je z ihriska silného súpera. Aj keď futbalisti spod Zobora prehrávali po prvom dejstve o dva góly, v druhom polčase „zapli na plné obrátky“ a zápas doviedli do remízového rezultátu 2:2.

A ak by striedajúci Šimončič neopečiatkoval v poslednej minúte pravú žrď, mohli brať Nitrania z horúcej trenčianskej trávy všetky tri body. „V polčase sme si ujasnili veci, zdvihli sme hlavu a druhý polčas sme odmakali. V momentálnej situácii proti súperovi, ako je Trenčín, musíte mať aj šťastie. Tak aj bolo. V závere by bolo asi veľmi kruté pre Trenčín, ak by Šimončič trafil namiesto do žrde do siete. Bod je bod, berieme ho všetkými desiatimi a ideme bojovať ďalej,“ doplnil po zápase hlavný kouč FC Nitra Marián Süttö.

Slová trénera sú viac ako pravdivé. Treba bojovať. Pretože stratené  body po nezdarnom začiatku ligu treba dolovať aj naďalej. A to napriek tomu, že sa Nitra odrazila z tabuľkového dna a je momentálne jedenásta, o skóre pred poslednou Senicou.

Ďalší zápas nitrianski futbalisti odohrajú až po reprezentačnej prestávke, 14. septembra sa predstavia u nováčika FK Pohronie Žiar nad Hronom.