Celoplošná porucha výstražnej signalizácie na železniciach
27. október 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície.

 

Celoplošná porucha výstražnej signalizácie na železniciach

Policajti ju zistili na všetkých mestských železničných priecestiach. „Na všetkých priecestiach svietil červený signál a závory boli v dolnej polohe,“ popísala situáciu mestská polícia, ktorá pomáhala pri informovaní vodičov, aby zbytočne nečakali.

COVID pozitívne dievča malo problémy s dýchaním

Vo večerných hodinách sa pred domom rodiny v povinnej karanténe zhromaždilo dvadsaťpäť ľudí. Tí sa hlasno dožadovali odchodu rodičov s dcérou do nemocnice. Dcéra mala problémy s dýchaním a dispečing im údajne odmietol poslať sanitku. Situácia emočne eskalovala, preto policajti privolali ďalšie dve hliadky. „Jedna z motohliadok mestskej polície vykonala sprievod do Fakultnej nemocnice v Nitre vozidlu, v ktorom sa nachádzali rodičia s chorou dcérou,“ povedala mestská polícia. Do nemocnice sa neskôr dostavila miestna občianska poriadková služba, ktorá rodinu sprevádzala na infekčné oddelenie.

Občan našiel jednorazové injekčné striekačky

Odhodené boli na ulici Ľudovíta Okánika. Policajti striekačky zozbierali a umiestnili ich do špeciálnej zbernej nádoby združenia STORM, ktorá ich priebežne ekologicky likviduje.

Muž vykrikoval v klientskom centre

Neprispôsobivý občan vykrikoval v klientskom centre a obťažoval ľudí i zamestnancov. Policajti vykonali obhliadku priestorov a muža upozornili na jeho protiprávne konanie. „Zároveň mu mestskí policajti odporučili, aby dnes, vzhľadom na jeho eskalované emócie, nevstupoval do priestorov mestského úradu a počkal manželku pred vchodom budovy,“ povedala polícia. Občana doriešili v zmysle priestupkového zákona.

 

Lenka Mareková

foto: Adobe Stock


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022