Búrajú predsudky spoločnosti o hendikepovaných ľuďoch
1. august 2017
Súčasťou Nitrianskeho kultúrneho leta sa počas uplynulej soboty stalo v mestskom parku netradičné integračno-spoločenské podujatie „Žime spolu!“

Súčasťou Nitrianskeho kultúrneho leta sa počas uplynulej soboty stalo v mestskom parku netradičné integračno-spoločenské podujatie „Žime spolu!“, pripravené občianskym združením SocialData a mestom Nitra. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil štátny tajomník ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Branislav Ondruš, primátor Nitry Jozef Dvonč, zástupcovia primátora Martin Nemky a Ján Vančo.

„Naše mesto robí všetko preto, aby sme odstraňovali bariéry, nielen na chodníkoch, uliciach, v úradoch, ale aj v hlavách. Svedčí o tom aj zapájanie sa mesta do súťaže Oskar bez bariér, ktorú sme i vyhrali a niekoľkokrát sme boli medzi finalistami. Našim cieľom nie je len vyhrávať. Podstatné je, aby sme tých bariér vo vzájomnom spolužití mali čo najmenej,“ dodal primátor Jozef Dvonč. Podpredseda občianskeho združenia Tomáš Števo uviedol, že týmto podujatím sa pokúsili spojiť záujmy a vedomosti ľudí s hendikepom i bez hendikepu, aby týmto spôsobom pomohli búrať v „zdravej spoločnosti“ predsudky ktoré o hendikepovaných ľuďoch má.

Počas podujatia mali návštevníci možnosť vidieť zdravých i hendikepovaných umelcov – venujúcich sa s rovnakým zápalom remeselníckej či umeleckej činnosti. V hlavnom programe sa predstavili hendikepovaní členovia Tanečného klubu Danube Bratislava. Popoludnie v parku vyvrcholilo koncertom mladej slovenskej rockovej skupiny DORA.                    (SY)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022