Bubny v Mestskom parku
10. august 2017
V nedeľu 13. augusta 2017 od 18:00 hod. sa v Nitre v Mestskom parku na Sihoti v rámci Nitrianskeho kultúrneho leta uskutoční workshop brazílskej samby

BUBNY V PARKU

Nitra, Mestský park na Sihoti, 13.8.2017 od 18:00 hod.

V nedeľu 13. augusta 2017 od 18:00 hod. sa v Nitre v Mestskom parku na Sihoti v rámci Nitrianskeho kultúrneho leta uskutoční workshop brazílskej samby. Organizuje ho Igor Holka s členmi najväčšieho slovenského bubeníckeho orchestra a Prvou školou samby CAMPANA BATUCADA v spolupráci s mestom Nitra.

Campana Batucada začala s workshopmi už v roku 2011. O ich vystúpenie a následný workshop býva veľký záujem. Verejnosť bude mať opäť šancu nielen vypočuť si brazílsku sambu, zažiť jej rytmy, ale priamo si bubnovanie v rámci bezplatného workshopu i vyskúsať.

Ďalšie informácie dopĺňa a na workshop pozýva sám organizátor I. Holka:

„K dispozícii bude bezplatne približne 80 nástrojov skupiny CAMPANA BATUCADA. Workshop je pre záujemcov na akejkoľvek úrovni a rozličného veku. Pre bubeníkov, ale tiež pre laickú verejnosť, pre úplných začiatočníkov, ktorí majú chuť niečo zažiť, skúsiť, zabaviť sa. Objavte rytmus vo svojom srdci a vyskúšajte si brazílsku sambu na vlastnej koži. Stačí prísť. Pozvite priateľov, známych, rodičia zoberte svoje deti a vy deti zas svojich rodičov. Všetkých srdečne pozývame.“

Vedúcou osobnosťou je Igor „Presidente“ Holka, ktorý sa po hudobnom vzdelaní inšpiroval od majstrov po celom svete a spolupracuje s nimi dodnes.  Niekoľkokrát v Afrike, Brazílii, Uruguaji a v r. 2015 opäť v Brazílii, kde participoval na projekte „Bubny sveta“ a vystupoval na karnevale v bubeníckom srdci Brazílie v Salvadore da Bahia. Túto kapelu mohli vidieť aj diváci v Dubaji, Maroku, Bahrajne, Katare v Egypte, ale aj vo veľa krajinách Európy. Na festivale Samba Reggae v Barcelone, festivale samby v Berlíne, na najväčšom európskom festivale samby v Coburgu, ale aj doma, napr. so svojím pódiovým vystúpením na hlavnom pódiu najväčšieho reggae festivalu na Slovensku – UPRISING, na festivale POHODA so skupinou Polemic a s touto skupinou v lete 2016 ako headlineri festivalu Fun radio DOHODA. Na World Ski Jasná bola CAMPANA BATUCADA oficiálnou skupinou MS v zjazdovom lyžovaní a v lete 2016 nahrávala aj hymnu slovenskej výpravy paralympionikov do RIO 2016.

Viac informácií na www.bubnovashow.sk.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022