Bitky, krádež, vandalizmus, aj bomba na sídlisku
30. jún 2021
Takéto a ďalšie prípady riešila mestská polícia za posledný týždeň

Takéto a ďalšie prípady riešila mestská polícia za posledný týždeň.

 

Pätnásťročného chlapca napadli dvaja stredoškoláci

Na mestskú políciu prišla nahlásiť podnet matka s pätnásťročným synom, ktorého napadli dvaja neznámi stredoškoláci a úmyselne mu zničili slnečné okuliare. Incident sa stal na zastávke MHD na Výstavnej ulici. Polícia zistila totožnosť obidvoch chlapcov, ktorí dostali pokutu. „S obidvomi mladistvými aktérmi útoku príslušník zodpovedný za prevenciu kriminality vykonal výchovný pohovor, obaja skutok oľutovali a prisľúbili, že podobné a ani odvetné konanie sa nebude opakovať,“ uviedla polícia.

Neplatili za vývoz odpadu, ukladali ho priamo na záhradu 

Polícia preverovala aj podnet o nadmernom neporiadku na dvore domu na Hlavnej ulici v Janíkovciach. Podľa slov oznamovateľky je problematické vydržať zápach z komunálneho odpadu, ktorý susedia ukladajú priamo na záhrade pretože pravdepodobne neplatia poplatok za odvoz odpadu. Polícii sa podarilo skontaktovať s dvadsaťosemročnou družkou majiteľa domu. Tá uviedla, že objedná veľkoobjemový kontajner z Nitrianskych komunálnych služieb. „Hliadka chcela vykonať pohovor vo veci riešenia udalosti aj s poslancom mestského zastupiteľstva za miestnu časť, telefonicky si dohodli stretnutie na nasledujúci deň.  Vec bude tiež konzultovaná na oddelení životného prostredia MsÚ,“ dodala polícia.

Bomba na Triede Andreja Hlinku

O tretej hodine rannej neznáma osoba anonymne nahlásila na tiesňovú linku 112 bombu vo vchode na treťom poschodí na sídlisku Chrenová. Kým prebehlo prehľadávanie, obyvatelia vchodu boli presunutí do evakuačného autobusu HaZZ. Podľa polície sa v autobuse nachádzal aj podozrivý muž. „V minulosti bol liečený na psychiatrii a v čase evakuácie sa nachádzal na medziposchodí vo vchode, kde v takomto čase nemal relevantný dôvod sa zdržiavať,“ uviedla polícia. Muža presunuli do privolanej sanitky. Priestor vchodu skontroloval pyrotechnik a dočasne bol odpojený aj plyn. „Kontrolná činnosť vo vchode a okolí bola ukončená približne po dvoch hodinách,“ dodala polícia. 

Muž kradol v potravinách, dostal pokutu  

Ďalší podnet preverovali policajti na Družstevnej ulici v potravinách Terno, kde bola nahlásená krádež. Policajti zadržali podozrivého štyridsaťpäťročného muža, ktorý ukradol tovar v hodnote 85 eur. „Keďže v posledných 12 mesiacoch zistený páchateľ za obdobný skutok riešený nebol, jeho konanie bolo definované ako priestupok proti majetku a bol doriešený na mieste v blokovom konaní a odcudzený tovar nepoškodený vrátil do predajne,“ povedala polícia.

Malý chlapec sa sám pohyboval po železničnej stanici

Výpravca ŽSR na Staničnej ulici privolal mestskú políciu k malému chlapcovi, ktorý sa sám pohyboval po nástupišti, chodil na koľaje a obzeral si vlaky. Chlapec hliadke uviedol svoje meno, aj odkiaľ je. Chlapec mal pri sebe mobil, preto nebol problém skontaktovať sa s príbuznými. „Ako prvá prijala hovor chlapcova stará matka, ktorá fyzicky bola aktuálne v Alekšinciach a príslušníkom uviedla, že vnuk má byť pod dohľadom jeho starého otca, s ktorým išiel do Nitry na rehabilitáciu do nemocnice,“ popísala situáciu polícia. Chlapec ostal sám z nezistených dôvodov. „Jeho stará mama sa bezodkladne dostavila do Nitry a vnuka si v poriadku a nezraneného prevzala. O situácii príslušník operačného centra mestskej polície informoval aj chlapcovu zákonnú zástupkyňu, matku,“ uzavrela prípad polícia.

Muž úmyselne rozbil výklad obchodu

Policajti na kamerovom systéme spozorovali muža, ktorý rozbil sklo výkladu na prevádzka Oprava šperkov. Po prasknutí výkladu do neho kopol a odišiel. Na miesto sa dostavili dve hliadky, ktoré muža zadržali na ulici Pri Synagóge. Medzitým kontaktovali majiteľa prevádzky, ktorý poslal nie miesto incidentu syna. Ten určil predbežnú výšku školy. Páchateľom bol dvadsaťročný muž z Nitry, ktorý sa pred mesiacom dopustil rovnakého skutku. Polícia ho prevzala na ďalšie objasňovanie.

Bitka pred Čudným pohľadom

O hodinu neskôr polícia opäť zbadala na kamerovom systéme konflikt na Farskej ulici pred prevádzkou Čudný pohľad, kde dvaja muži na seba vzájomne útočili. Na miesto sa dostavili štyri hliadky. „V priebehu dvoch minút však hádka prudko eskalovala a vyústila do fyzického útoku jedného z aktérov, ktorý svojho oponenta úderom zhodil na vozovku a päsťami ho udieral do hlavy, tváre a hornej časti trupu,“ popísala situáciu polícia. V čase príchodu hliadok bol konflikt už ukončený. Mužov identifikovali na základe kamerového záznamu a zadržali. Napadnutý muž chcel podať trestné oznámenie, preto bola na miesto privolaná polícia. Zároveň napadnutému mužovi privolali sanitku. „Muža z Nitry vo veku dvadsaťdva rokov podozrivého zo spáchania trestného činu, ktorý je mestským policajtom známy svojou opakovanou výtržnosťou, si prevzala hliadka PZ SR,“ dodala polícia.

 

Lenka Mareková
Foto: ilustračné

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022