Bitka aj nelegálna skládka odpadu
26. marec 2020
Aj pri takýchto prípadoch zasahovala nitrianska mestská polícia

Aj pri takýchto prípadoch zasahovala nitrianska mestská polícia.

 

Bitka aj s vyhrážkami

V centre mesta sa pochytili dvaja bitkári. A keďže sa počas súboja vzájomne vyhrážali aj zabitím, mestskí policajti privolali hliadku policajného zboru, ktorá prípad rieši.

Nelegálna skládka odpadu v Krškanoch

Preverovaný bol oznam občana, ktorý ju našiel v lokalite Pod ¨ Katrušou. Mestskí policajti zistili, že z dôvodu zatvorenia skladového dvora občania nechávajú odpad na miestach, kde potom vznikajú čierne skládky.

Kanál bez poklopu

Počas kontrolovania verejného poriadku mestskí policajti našli otvorený kanál bez poklopu. V kanáli nenašli zranenú osobu, ani ¨ zviera. Po upozornení sa chyba napravila, na kanálovej šachte bol osadený betónový poklop.

Pasažier bez rúška

Muž bez ochranného prostriedku bol bezdomovec a pod vplyvom alkoholu. Po pohovore s mestskými policajtami autobus opustil a ďalej neohrozoval cestujúcich.

Monitorovali kamerami

Hliadky mestskej polície každý deň osobne, aj kamerovým systémom monitorovali občanov, ktorí sa vo väčšom počte zhromažďovali v rôznych častiach mesta. „Týchto občanov mestskí policajti upozorňovali na zvýšené nebezpečenstvo prenosu koronavírusu z osoby na osobu kvapôčkovou infekciou pri zoskupení viacerých osôb na jednom mieste, vyzývali ich k dodržiavaniu karanténnych opatrení, noseniu ochranných pomôcok, zvýšených hygienických návykov a poskytovali im rôzne informácie v súvislosti s preventívnymi opatreniami na zamedzenie šírenia vírusovej nákazy,“ konštatovala mestská polícia.

 

(AJ)

foto: mestská polícia


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022