Bikesharing v meste Nitra
24. júl 2017
Mesto  Nitra podporilo projekt sumou 27-tis. eur a tiež podpísalo s Arrivou zmluvu o vzájomnej spolupráci

Mesto  Nitra podporilo projekt sumou 27-tis. eur a tiež podpísalo s Arrivou zmluvu o vzájomnej spolupráci. Obe strany sa zaviazali podporiť mobilitu mesta –  s dôrazom na cyklodopravu a poskytovanie služby zdieľania bicyklov. 

Bicykle bude možné prenajať za 0,50 eura/h, s tým, že táto hodinová sadzba je počas prvých štyroch hodín prenájmu. Ak si bicykel požičiate na viac ako štyri hodiny, zaplatíte za 24 hodín maximálne 3 eurá.

Dostupné je aj predplatné za 25 eur na 12 mesiacov. Čo sa týka registrácie, stačí sa zaevidovať a zaplatiť platobnou kartou stránke arriva.bike resp. cez aplikáciu arriva bike, ktorá bude pre smartfóny dostupná na Google Play a tiež v Apple Store.

Pripájame aj presné stanovištia bicyklov, ktoré budú v týchto lokalitách –  autobusová stanica – v zmodernizovanej časti stanice, Svätoplukovo námestie – v blízkosti pošty, Tr. Andreja Hlinku – Centro Nitra – zo strany, kde sa nachádza cyklistický chodník, Župné námestie – vedľa verejných toaliet, SPÚ ŠD Mladosť – vedľa parkoviska pred internátom, Mestský park na Sihoti – vedľa hokejovej arény a vedľa parkoviska na Chrenovskom moste. 

„Zdieľané bicykle budú môcť využívať všetci Nitrania, študenti univerzít ako aj návštevníci Nitry. Na bicykloch je palubné GPS a odstránenie palubného počítača je veľmi komplikované. Konštrukcia bicykla je pevná, bicykle sú ukotvené v stojanoch v špeciálnej stanici s automatickým uzamykaním. “ doplnil v stanovisku dopravca Arriva Nitra

Bicykle a stojany sú vyrobené tak, aby odolali aj nepriaznivým poveternostným podmienkam a aj preto bude v rámci vhodných klimatických podmienok projekt realizovaný do 30.novembra 2017. V roku 2018 bude opäť spustený 1.marca 2018.

Mesto Nitra sa zapojilo do kampane Európsky týždeň mobility 2017, ktorý v rámci Slovenska koordinuje Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) – rezortná organizácia Ministerstva životného prostredia SR.

                Mesto Nitra sa zapojilo v hodnotiacom kritériu a to „Implementovaním aspoň jedného nového trvalého opatrenia, ktoré prispeje k postupnému prechodu od osobného auta na prostrediu šetrný dopravný prostriedok.“ 

Popis projektu:

                Mesto Nitra v spolupráci s dopravcom Arriva a.s. vybudovalo a sprevádzkovalo službu zdieľaných bicyklov celkovo v 7 lokalitách pri súhrnnom počte 70 bicyklov. 6 zo 7 lokalít poskytovaných zdieľaných bicyklov bolo vybavených inteligentnými lavičkami so solárnym dobíjaním a wifi pripojením. Za prvý mesiac využilo túto službu 4 400 ľudí.

 

 

Súbory na stiahnutie:

WWW:

www.arriva.bike


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022