Americkí ambasádori hudby v Nitre
24. jún 2016
Mesto Nitra v spolupráci s Veľvyslanectvom USA v SR organizuje v Nitre koncert dychovej hudby amerického vojenského letectva.

Mesto Nitra v spolupráci s Veľvyslanectvom USA v SR organizuje v Nitre koncert dychovej hudby amerického vojenského letectva. Vystúpenie vojakov United States Air Force Band (USAFE) sa uskutoční v Nitre, 27. júna 2016 (pondelok) o 12 hod. na pešej zóne (Kupecká ulica).  

 

Five Star Brass (kvinteto), ktoré je súčasťou Kapely Amerického vojenského letectva v Európe (USAFE). Na Slovensku vystúpia 27. júna (v Nitre a v Bratislave o 17 hod.). Vstup na podujatia je voľný. V kvintete hrajú hudobníci na lesný roh, trombón, tubu, perkusie  a  dvaja na trúbku. Súbor je známy svojou univerzálnosťou a vynikajúcou muzikálnosťou.

The United States Air Forces in Europe Band (USAFE) je kapela Amerického vojenského letectva v Európe, ktorá reprezentuje americké vzdušné sily na diplomatických, ceremoniálnych a medzinárodných stretnutiach na najvyššej úrovni. „Americkí ambasádori hudby” sídlia v Sembach Kaserne v Nemecku a vystupujú už viac ako 60 rokov. Five Stars Brass kvinteto je súčasťou USAFE. Títo šiesti talentovaní hudobníci reprezentujú Spojené štáty a profesionalitu a zručnosti Vzdušných síl ako ambasádori hudby a cestujú za publikom po celej Európe.

Hudobný program kapely zahŕňa rôzne štýly americkej a európskej hudby a predstavuje výber, ktorý osloví každé publikum, počnúc od vojenských pochodov, džezových štandardov, a originálnych aranžmánov. Program je premyslene vytvorený pre inšpiráciu a zábavu publika. Súbor vystupuje na koncertoch, ale aj na vojenských ceremóniách.

Zdroj: Veľvyslanectvo USA v SR, Mesto Nitra


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022