Ako žijú klienti v dennom stacionári počas pandémie?
24. február 2021
V marci to bude už rok, odkedy sa aj tu prijali prvé preventívne opatrenia na zabránenie šírenia vírusu

V marci to bude už rok, odkedy sa aj tu prijali prvé preventívne opatrenia na zabránenie šírenia vírusu.

 

            V dennom stacionári pribudli zásobníky s dezinfekciou, piktogramy so základnými opatreniami, zásadu R-O-R už poznáme všetci.

            Prijímatelia sociálnej služby v dennom stacionári sa rýchlo naučili dodržiavať potrebné opatrenia a odstupy, uprednostnená je individuálna forma práce. 

            Denný stacionár predstavuje jednu z mála možností, ako nestratiť kontakt s komunitou, ako tráviť čas plnohodnotne a venovať sa tomu, čo prijímateľov sociálnej služby baví.

            Prijímatelia sociálnej služby v dennom stacionári pre osoby so zdravotným postihnutím sú zväčša mladí, aktívni ľudia. Všetky aktivity sú obmedzené a množstvo ľudí sa ocitá v domácej izolácií. V dennom stacionári sa snažíme, pripravovať  klientom denný harmonogram tak, aby sa cítili dobre a mohli plnohodnotne tráviť svoj voľný čas.

            Klienti, ktorí vzhľadom na svoj zdravotný stav ostávajú v domácej izolácií, potrebujú podporu z našej strany – tu prichádzajú na rad technológie. Formou videohovorov komunikujeme so všetkými, s ktorými sa nemôžeme stretnúť osobne. Takéto videohovory pomáhajú prekonať klientom sociálnu izoláciu ale aj vzdelávajú.  Klienti sa naučia, ako takéto videohovory spustiť, ktoré aplikácie použiť, ako ich ovládať.

Formou e-mailu zasielame klientom rôzne logické úlohy, hádanky, matematické príklady.  Prežité pekné spoločné  chvíle si pripomíname formou fotografií a videí zo spoločenských podujatí, ktoré sme v dennom stacionári v minulosti organizovali.

Pevne veríme, že s príchodom teplejších dní sa situácia upokojí a svitne nám na lepšie časy.

 

Zuzana Tóthová, sociálna pracovníčka


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022