Ako zdravšie žiť ?
23. február 2021
Aj klienti v dennom stacionári pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím sa chcú stravovať zdravšie

Aj klienti v dennom stacionári pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím sa chcú stravovať zdravšie.

 

Fašiangové obdobie skončilo, teraz je obdobie pôstu. Prijímatelia sociálnej služby v dennom stacionári pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím často hovoria o tom, ako sa snažia po fašiangoch zdravšie stravovať.

Nakoľko diskusií na túto tému neustále pribúdalo, s prijímateľmi sociálnej služby sme sa dohodli, že si zorganizujeme prednášku o tom, ako zdravšie žiť – ako sa stravovať, ako do svojho života zaradiť cvičenie a podobne.

Inšpiráciou k prednáške nám bol aj program ,,Fit 5“pod záštitou organizácie Special Olympics Slovakia. Prednáška plynule prešla do diskusie a následne aj názorných ukážok pohybových cvičení. Podľa spomenutého programu ,,Fit 5“ by sme mali cvičiť 5x do týždňa, 5x do dňa jesť zdravé jedlo a 5x za deň vypiť 0,5 l tekutín.

S prijímateľmi sociálnej služby sme sa následne rozprávali o tom, aké ovocie a zelenina je najvhodnejšie, aké vitamíny v ktorých druhoch nájdeme, aké tekutiny sú ideálne k pitiu počas dňa a podobne. Taktiež sme si spoločne zostavili vzorový jedálniček.

Čo sa týka cvičenia, predstavili sme si jednotlivé druhy športov a cvikov, napr. cviky zamerané na výdrž, silové cvičenia, cviky zamerané na posilnenie rovnováhy tela, strečingové cvičenia a podobne. S názornými ukážkami nám pomohla prijímateľka sociálnej služby Romanka Trizňová, ktorá vďaka programu ..Fit 5“ prešla veľkou premenou.

 

Zuzana Tóthová, sociálna pracovníčka


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022