Aj s novým trénerom hokejistov dve tesné prehry
14. október 2019
„Disciplína, tvrdá práca, postupné zlepšovanie,“ prináša recept k zlepšeniu kouč Marián Bažány

„Disciplína, tvrdá práca, postupné zlepšovanie,“ prináša recept k zlepšeniu kouč Marián Bažány.  

 

Tieto atribúty musia hokejisti splniť, ak sa chcú odraziť z tabuľkového suterénu. Zatiaľ sú minuloroční vicemajstri až na jedenástom mieste, majú dvanásť bodov a neaktívne skóre, strelili dvadsaťsedem gólov, dostali ich až tridsaťpäť.

A aj keď je Marián Bažány pri mužstve krátko, iste zlepšenia sme v hre nitrianskych hokejistov už videli. Dodržujú systém, modernejší je pohyb v korčuľovaní, ktorý je založený na  aktívnom forčekingu. A k tomu tiež pridávajú prepotrebný hokejový kumšt, bez ktorého to tiež nepôjde.  

Na favoritov z Trenčína – s ktorým Nitra vonku prehrala 2:3 a majstra z Banskej Bystrice a domácou prehrou 1:2 to ešte ale nestačilo.

U ďalšieho favorita sa nitrianski hráči predstavia v piatok, 18. októbra, keď o šiestej večer budú naháňať body pod Pustým hradom, so Zvolenom. Plány na bodový úspech pripája aj tréner so skúsenosťami z nemeckej ligy Marián Bažány: „Mám určitú predstavu. Tá je hrať rýchlo a jednoducho. Zároveň sa nebáť hrať kreatívne. Nechcem brať hráčom ich šikovnosť, ich tvorivé schopnosti, avšak musia byť v našom  prejave aj určité pravidlá a mantinely. Hráči musia vedieť, kde sa majú kedy pohybovať.“                   

 

Andrej Jančovič

foto: www.cas.sk


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022