Aj cez prázdniny za zážitkami do centra voľného času
7. august 2019
Deti by mali cez prázdniny načerpať novú energiu, získať nové skúsenosti a nadviazať nové priateľstvá

Deti by mali  cez prázdniny  načerpať novú energiu, získať nové skúsenosti a nadviazať nové priateľstvá.

Dva mesiace letných prázdnin robia vrásky na čele nejednému pracujúcemu rodičovi. Centrum voľného času v Nitre, ktorého zriaďovateľom je nitrianska radnica, organizuje počas letných prázdnin v 10 turnusoch mestský letný tábor.

Týždňové tábory sa začínajú v pondelok ráno a končia sa v piatok. Určené sú deťom, ktoré v júni skončili prvý ročník základnej školy až do veku 12 rokov. Prednostne je tento tábor určený najmä pre deti zamestnaných rodičov.

„Našou snahou je pomôcť najmä pracovne vyťaženým rodičom, aby preklenuli obdobie osem týždňov trvajúcich letných prázdnin. Predsa len, nie všetky deti majú starých rodičov, ktorí sa môžu postarať o svoje vnúčatá, pretože v mnohých prípadoch sú ešte oni sami zamestnaní,“ povedala riaditeľka CVČ Viktória Mankovecká. Treba však podotknúť, že do tábora sa už nedá prihlásiť. Je plne obsadený.

Letný tábor funguje systémom, že rodičia ráno privedú svoje deti do centra voľného času a popoludní, po skončení pracovnej doby, si ich cestou z práce vyzdvihnú. Za mestský letný tábor zaplatia rodičia 40 eur. V cene je teplý obed, pitný program, vstupenky, cestovné náklady a drobné ceny v súťažiach.

Počas dňa sa o detí postarajú pedagogickí zamestnanci centra, ktorí majú dlhoročné skúsenosti, deťom rozumejú a vedia, čo potrebujú. „Počas dňa im vytvárame skvelú atmosféru, myslím si, že deti majú z tábora nezabudnuteľné zážitky. Na programe sú výtvarné, zábavné a športové hry a súťaže, rôzne hra, aktivity a súťaže,  kde môžu rozvíjať svoju kreativitu a naučia sa spolu veľa nového. Súčasťou týždňového programu  sú aj edukatívne záležitosti ako napríklad ukážky prvej pomoci a envirovýchova,“ povedala Viktória Mankovecká.

Deti tiež absolvujú výlet vláčikom, navštívia Nitriansku galériu, Krajskú knižnicu Karola Kmeťka, zájdu do Botanickej záhrady SPU, na dopravné ihrisko, absolvujú ukážky výcviku policajných psov, môžu si zajazdiť na koníkoch. 

Ľudmila Synaková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022