Získali sme ocenenie Zodpovedný obstarávateľ 2022
16. november 2023

Portál TRANSPAREX udelil Mestu Nitra hodnotenie A+ Veľmi zodpovedný obstarávateľ. Dôvodom sú vynikajúce výsledky, ktoré mesto dosiahlo pri realizovaní verejných obstarávaní v roku 2022. Spomedzi 4440 hodnotených subjektov certifikát získalo 236 verejných obstarávateľov, hodnotenie A+ obdržalo iba jedno percento z nich.

„Z nášho hodnotenia vyplynulo, že verejné obstarávanie v Meste Nitra ste uplynulý rok realizovali profesionálne s dôrazom na vysokú hospodárnosť a zabezpečenie čestnej hospodárskej súťaže. Zákazky realizujete výrazne rýchlejšie než je celkový priemer a vyhrávajú ich transparentní a spoľahliví dodávatelia,“ uvádza sa v hodnotení portálu.

Hodnotenie Verejný obstarávateľ 2022 zahŕňa iba verejne dostupné dáta, ktoré je možné spracovať. Zároveň hodnotí iba tie zákazky, pri ktorých sú k dispozícii kompletné dáta. TRANSPAREX v rámci metodiky hodnotí osem ukazovateľov. „Zaujíma nás dĺžka realizovanej zákazky, dosahované úspory, počet konkurentov, ale aj iné rizikové udalosti ako sú spoľahlivosť verejného obstarávateľa z pohľadu počtu zrušených zákaziek, rizikovosti dodávateľov z hľadiska dĺžky ich existencie pred vyhlásením súťaže alebo ich koncentrácie,“ uviedol Matúš Džuppa, odborník na verejné obstarávanie a zakladateľ portálu TRANSPAREX. 

Jana Krajčovičová
foto: Transparex, Freepik


Najčítanejšie správy
Bežci sa rozlúčia so starým rokom silvestrovským…
7. december 2023
Vianoce v Turisticko-informačnom centre Nitra
5. december 2023
Oslavy 30. výročia diplomatických vzťahov medzi…
5. december 2023
V decembri sa mení grafikon verejnej dopravy
4. december 2023