Žiaci na Cabajskej majú štrnásť nových notebookov
13. december 2022

Počítačová miestnosť na Základnej škole Cabajská 2 je vynovená. Zastarané stolové počítače a poškodené notebooky nahradilo 14 nových notebookov a myší.

Modernizáciu škole umožnil projekt „Učme sa spolu s využitím digitálnych technológii“, ktorého cieľom je rozvoj digitálneho vzdelávania a využívanie digitálnych technológií pri podpore komunikačných zručností žiakov.

Nové technické vybavenie pomôže škole zlepšovať kvalitu vzdelávania a komunikačných zručností všetkých žiakov. „Vyučovanie s využitím moderného technického vybavenia, jeho prenosnosť z počítačovej učebne do triedy, možnosť výpožičky pre potreby individuálneho vzdelávania a komunikácie bude prínosom pri integrácii žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacím potrebami, aj pre žiakov prichádzajúcich do školy z Ukrajiny pri ich inklúzii do komunity školy a mesta,“ vysvetľuje koordinátorka projektu Katarína Chrenková.

14 notebookov a 14 myší v hodnote 6 874,28 eur získala škola vďaka grantovému programu Digital pre Nitru z Nadačného fondu Jaguar Land Rover v Nadácii Pontis.

Lenka Mareková
foto: archív ZŠ Cabajská


Najčítanejšie správy
Dotazník: Ako sa vám páčili slávnosti Nitra, milá…
17. júl 2024
Chrenovské slávnosti 2024: Dva dni plné zábavy,…
16. júl 2024
Ponuka Nitrianskeho kultúrneho leta
11. júl 2024
Eko ďalej: 17-tisíc eur na 10 verejnoprospešných…
10. júl 2024