Žiaci na Cabajskej majú štrnásť nových notebookov
13. december 2022

Počítačová miestnosť na Základnej škole Cabajská 2 je vynovená. Zastarané stolové počítače a poškodené notebooky nahradilo 14 nových notebookov a myší.

Modernizáciu škole umožnil projekt „Učme sa spolu s využitím digitálnych technológii“, ktorého cieľom je rozvoj digitálneho vzdelávania a využívanie digitálnych technológií pri podpore komunikačných zručností žiakov.

Nové technické vybavenie pomôže škole zlepšovať kvalitu vzdelávania a komunikačných zručností všetkých žiakov. „Vyučovanie s využitím moderného technického vybavenia, jeho prenosnosť z počítačovej učebne do triedy, možnosť výpožičky pre potreby individuálneho vzdelávania a komunikácie bude prínosom pri integrácii žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacím potrebami, aj pre žiakov prichádzajúcich do školy z Ukrajiny pri ich inklúzii do komunity školy a mesta,“ vysvetľuje koordinátorka projektu Katarína Chrenková.

14 notebookov a 14 myší v hodnote 6 874,28 eur získala škola vďaka grantovému programu Digital pre Nitru z Nadačného fondu Jaguar Land Rover v Nadácii Pontis.

Lenka Mareková
foto: archív ZŠ Cabajská


Najčítanejšie správy
Zeleň prerastajúca hranice pozemku spôsobuje…
17. apríl 2024
Aj Nitra sa zaodeje do červenej farby
17. apríl 2024
Nitra ožije univerzitnými dňami
14. apríl 2024
Na radnici a mestskej polícii pribudnú…
12. apríl 2024