Začínajú práce na rekonštrukcii pešej lávky ponad železničnú stanicu
6. júl 2022

Od pondelka 11. júla bude na 9 mesiacov uzatvorená. Pozrite si, kadiaľ povedie obchádzka.

Vysúťažená firma zrekonštruuje dlhodobo zanedbaný most pre peších, ktorý spája Staré mesto s Čermáňom. Zmluvu medzi mestom a firmou podpísal primátor Nitry Marek Hattas ešte v máji. Práce na vyše osemdesiatmetrovom moste začnú 11. júla a spojené budú s úplnou uzávierkou mosta.

Na moste sa podpísal čas

Podľa diagnostického prieskumu z roku 2017 je spodná stavba lávky v prijateľnom stave. Stuženia a príložky, ktoré sú skorodované, budú nahradené novými. Povrchová korózia na spodnej stavbe bude odstránená.

V najviac havarijnom a nebezpečnom stave je mostovka. Tá bude zdemolovaná. Výrazne skorodované oceľové prvky – stuženie, plechy a priečky – budú nahradené novými. Pri rekonštrukcii bude nutné zosilniť horné pásy hlavných nosníkov, aby spĺňali statické normy.

Najzásadnejšou zmenou k lepšiemu bude novovybudovaný výťah

Pribudne zo strany Staničnej ulice. Uľahčí život najmä seniorom, rodičom s malými deťmi a ľuďom s pohybovými problémami. Existujúce prístupové schodisko vzhľadom na zlý stav nosnej konštrukcie nahradí nové. Pre väčšiu bezpečnosť mesto vymení osvetlenie.

Stavebné práce budú trvať približne 9 mesiacov

Počas tejto doby bude lávka úplne uzavretá. Obchádzka bude po Železničiarskej a Staničnej ulici. V priestore budú navigačné informačné tabule.

Celková výška investície bude 671 711 eur a hradená bude z rozpočtu mesta Nitra.

Lenka Mareková
foto: Roman Oravec, vizualizácie: SHP S


Najčítanejšie správy
Obyvateľov Bernolákovej sa mesto pýtalo, ako by…
23. november 2023
Na Klokočine pribudli nové polopodzemné kontajnery
25. október 2023
Podjazd pod Univerzitným mostom je otvorený
6. október 2023
Počet parkovacích miest na Borodáčovej sa zvýši
3. október 2023