Vzácna návšteva zavítala do Nitry
13. október 2022

Privítali sme veľvyslankyňu Holandského kráľovstva na Slovensku Gabriellu Sancisi.

Na Mestskom úrade sa pani veľvyslankyňa stretla s primátorom Marekom Hattasom a riaditeľkou Kreatívneho centra Nitry (KCN) Katarínou Živanovič.  Témy ako  kreatívne centrum,  alternatívna doprava, budovanie cyklotrás, enviromentálna zodpovednosť sú pani veľvyslankyni blízke.

Po oficiálnom prijatí na mestskom úrade navštívila pani veľvyslankyňa Holandského kráľovstva na Slovensku Gabriella Sancisi priestory KCN v areáli mestskej tržnice aj budúce priestory multifunkčného priestoru Kina Palace.

Tak ako minulý rok, aj tento rok nám darovalo Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva na Slovensku 2 000  cibuliek tulipánov. Ide o kultivar Slovakia.

Prvé cibuľky tulipánov symbolicky zasadila pani veľvyslankyňa spolu s vedúcim Odboru životného prostredia Štefanom Lančaričom do nového veľkoobjemového kvetináča na pešej zóne. Ďalších 500 cibuliek zasadili kolegovia do ostatných kvetináčov. Krásu holandských tulipánov budeme môcť na pešej zóne obdivovať už na jar. 

Zvyšné kusy vysadia pracovníci  z Odboru životného prostredia do zmiešaných trvalkových záhonov na Štefánikovej triede a Palárikovej ulici.

Timea Galová

Foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Zeleň prerastajúca hranice pozemku spôsobuje…
17. apríl 2024
Aj Nitra sa zaodeje do červenej farby
17. apríl 2024
Nitra ožije univerzitnými dňami
14. apríl 2024
Na radnici a mestskej polícii pribudnú…
12. apríl 2024