Vzácna návšteva zavítala do Nitry
13. október 2022

Privítali sme veľvyslankyňu Holandského kráľovstva na Slovensku Gabriellu Sancisi.

Na Mestskom úrade sa pani veľvyslankyňa stretla s primátorom Marekom Hattasom a riaditeľkou Kreatívneho centra Nitry (KCN) Katarínou Živanovič.  Témy ako  kreatívne centrum,  alternatívna doprava, budovanie cyklotrás, enviromentálna zodpovednosť sú pani veľvyslankyni blízke.

Po oficiálnom prijatí na mestskom úrade navštívila pani veľvyslankyňa Holandského kráľovstva na Slovensku Gabriella Sancisi priestory KCN v areáli mestskej tržnice aj budúce priestory multifunkčného priestoru Kina Palace.

Tak ako minulý rok, aj tento rok nám darovalo Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva na Slovensku 2 000  cibuliek tulipánov. Ide o kultivar Slovakia.

Prvé cibuľky tulipánov symbolicky zasadila pani veľvyslankyňa spolu s vedúcim Odboru životného prostredia Štefanom Lančaričom do nového veľkoobjemového kvetináča na pešej zóne. Ďalších 500 cibuliek zasadili kolegovia do ostatných kvetináčov. Krásu holandských tulipánov budeme môcť na pešej zóne obdivovať už na jar. 

Zvyšné kusy vysadia pracovníci  z Odboru životného prostredia do zmiešaných trvalkových záhonov na Štefánikovej triede a Palárikovej ulici.

Timea Galová

Foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Týždeň dobrovoľníctva 2023: Začnime leto dobrom!
2. jún 2023
Prevádzková doba plavárne a sauny počas letných…
31. máj 2023
Ako budú v prevádzke materské školy počas letných…
31. máj 2023
Získajte platenú stáž v zahraničnej firme
30. máj 2023