Viete poskytnúť prvú pomoc?
3. máj 2019
Ak nie, naučiť sa to môžete dopoludnia v pondelok 6. mája v klientskom centre radnice

Ak nie, naučiť sa to môžete dopoludnia v pondelok 6. mája v klientskom centre radnice. Nebojte sa pomáhať! Nabádajú ľudí Ľuboslava Pavelová a Erika Krištofová z katedry ošetrovateľstva Fakulty sociálnych vecí a zdravotníctva UKF.

 „Každý človek sa môže ocitnúť v núdzi, odkázaný na pomoc iných ľudí. Existuje niekoľko najčastejších situácií, ktoré vyžadujú poskytnutie prvej pomoci. Tie vám predvedieme medzi deviatou a dvanástou hodinou. Naučíte sa ako postupovať, ak sa v takejto situácii ocitnete,“ povedala Ľuboslava Pavelová.

Prvá pomoc je bezprostredná pomoc poskytnutá zranenej alebo chorej osobe. Nenahrádza zdravotnícke a lekárske ošetrenie, ale je predpokladom jeho úspešnosti. Prvú pomoc treba poskytnúť ešte pred príchodom záchrannej služby alebo lekára. Je to súbor jednoduchých úkonov, ale keďže pomôcky nie sú zväčša k dispozícii, treba improvizovať.

Podujatie pripravilo mesto Nitra – Mestský úrad v Nitre, odbor sociálnych služieb a katedrou ošetrovateľstva Fakulty sociálnych vecí a zdravotníctva UKF v Nitre.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022