Verejná konzultácia k Akčnému plánu pre mládež
8. apríl 2024

Akčný plán pre mládež je novovznikajúci dokument, ktorý ponúka prehľad opatrení a aktivít pre mladých ľudí v meste Nitra do júna 2025. Vznikol s finančnou podporou UNICEFu a ponúka prevenciu závislostí prostredníctvom vytvárania zdravého prostredia.

Dokument je výsledkom ročnej práce mestského akčného tímu (MAT) – vyše štyridsiatky inšpiratívnych ľudí z rôznych oblastí, ktorých spája jeden spoločný záujem – zlepšovať prostredie detí a mladých  ľudí v Nitre. Sú medzi nimi riaditelia škôl, koordinátori prevencie, školskí psychológovia, špeciálni pedagógovia, učitelia, pracovníci s ohrozeným skupinami, zamestnanci mesta zo sociálneho odboru a odboru školstva, pracovníci občianskych združení STORM, NIVAM, IPčko, Alej na prameni, Rytiersky rád sv. Gorazda, Červený kríž, rodičia, poslanci mesta a členovia Nitrianskeho mládežníckeho parlamentu.

Nové opatrenia sa budú týkať školského prostredia, rodiny, komunít, voľného času a duševného zdravia.

Kľúčovú rolu v tomto procese zohráva islandský model primárnej prevencie Planet Youth. Vďaka nemu je Nitra prvým mestom na Slovensku, ktoré disponuje lokálnymi a pomerne presnými údajmi o situácii ohľadom návykových látok a iného rizikového správania mladých.

Ďalším krokom je verejná konzultácia navrhovaného akčného plánu pre mládež. Uskutoční sa 10. apríla v CVČ Domino v čase od 9:30 do 11:30. Prihlásiť sa na ňu môžete do 9. 4. prostredníctvom tohto formulára.

Návrh akčného plánu si môžete pozrieť tu:

Jana Krajčovičová
foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Dobrovoľní hasiči zasahovali aj pri…
16. máj 2024
Staň sa hrdinom a zapoj sa do Týždňa…
15. máj 2024
ZŠ Benkova sa zapojila do projektu Elektroodpad…
13. máj 2024
Pred Priorom odkryli 3600 rokov starý hrob
9. máj 2024