V decembri sa mení grafikon verejnej dopravy
4. december 2023

Zmeny v mestskej hromadnej doprave v Nitre začnú platiť od nedele 10. decembra. Novinkou bude zavedenie obsluhy obchodného domu Kaufland na Zlatomoraveckej ulici linkou 6. Všetky jej spoje pôjdu cez zastávku Vašinova a novú zastávku Zlatomoravecká (pri Kauflande). 

Na ulici Cez Panské budú zriadené štyri nové zastávky – Strategický park I až Strategický park IV. Premávať bude tadiaľ linka 23. 

Mestské časti Dražovce a Zobor spojí priama linka. Vybrané spoje linky 4 budú v dňoch školského vyučovania premávať cez Šindolku po trase linky 2.

Novinkou je aj zrušenie zachádzania linky 4 do Priemyselného parku v pracovných dňoch dopoludnia. Do Dražoviec teda pôjde priamo bez zachádzky. Dovtedy, kým sa v tejto lokalite nezavedie systémové riešenie obsluhy, budú do Priemyselného parku dočasne predĺžené niektoré spoje linky 2 zo Šindolky.

Pre linky 2, 4, 16, 17 a 23 bude na ulici Na pasienkoch zriadená nová zastávka Priemyselný park VI.

Na linke 11 do Párovských Hájov bude v pracovných dňoch večer premávať nový pár spojov.

Zmena nastane aj na zastávke Rázcestie Autobusová stanica smerom z centra. Pri prvom označníku budú zastavovať už len linky 7 a 25, ktoré následne odbočujú doľava na Špitálsku ul. Všetky ostatné linky budú zastavovať až pri treťom označníku, kde doposiaľ zastavovali len linky smerujúce k železničnej stanici.


Najčítanejšie správy
V pondelok neparkujte na Škultétyho 3 a 5
14. jún 2024
Od nedele 9. júna sa mení cestovný poriadok
3. jún 2024
Na dva dni uzavrú cestu v okolí železničného…
8. apríl 2024
MHD, škôlky, klientske centrum, zberné dvory,…
15. december 2023