V decembri sa mení grafikon verejnej dopravy
4. december 2023

Zmeny v mestskej hromadnej doprave v Nitre začnú platiť od nedele 10. decembra. Novinkou bude zavedenie obsluhy obchodného domu Kaufland na Zlatomoraveckej ulici linkou 6. Všetky jej spoje pôjdu cez zastávku Vašinova a novú zastávku Zlatomoravecká (pri Kauflande). 

Na ulici Cez Panské budú zriadené štyri nové zastávky – Strategický park I až Strategický park IV. Premávať bude tadiaľ linka 23. 

Mestské časti Dražovce a Zobor spojí priama linka. Vybrané spoje linky 4 budú v dňoch školského vyučovania premávať cez Šindolku po trase linky 2.

Novinkou je aj zrušenie zachádzania linky 4 do Priemyselného parku v pracovných dňoch dopoludnia. Do Dražoviec teda pôjde priamo bez zachádzky. Dovtedy, kým sa v tejto lokalite nezavedie systémové riešenie obsluhy, budú do Priemyselného parku dočasne predĺžené niektoré spoje linky 2 zo Šindolky.

Pre linky 2, 4, 16, 17 a 23 bude na ulici Na pasienkoch zriadená nová zastávka Priemyselný park VI.

Na linke 11 do Párovských Hájov bude v pracovných dňoch večer premávať nový pár spojov.

Zmena nastane aj na zastávke Rázcestie Autobusová stanica smerom z centra. Pri prvom označníku budú zastavovať už len linky 7 a 25, ktoré následne odbočujú doľava na Špitálsku ul. Všetky ostatné linky budú zastavovať až pri treťom označníku, kde doposiaľ zastavovali len linky smerujúce k železničnej stanici.


Najčítanejšie správy
MHD, škôlky, klientske centrum, zberné dvory,…
15. december 2023
Od štvrtka bude uzavretá časť Štúrovej ulice
12. december 2023
Poďte na hokej mestskou hromadnou dopravou
15. november 2023
Európsky týždeň mobility priniesol zľavy, súťaž…
18. október 2023