Upratovanie od pondelka aj v ďalších mestských častiach
26. september 2019
Pokračuje sa na Dieloch a Kyneku, v Mlynárciach i v Párovských Hájoch

Pokračuje sa na Dieloch a Kyneku, v Mlynárciach i v Párovských Hájoch.

 

Smetiari pristavia veľkoobjemové kontajnery posledný septembrový a prvý októbrový deň na sídlisku Diely. „Veľký odpad môžete odovzdať na Kmeťovej, Tokajskej, smerom ku kaplnke, pri potravinách Na Hôrke, na Viničkách v podchode, na  Dunajskej, Rýnskej a Zvolenskej ulici,“ sypal informácie hovorca nitrianskej radnice Tomáš Holúbek.

Počas druhého októbrového dňa sa kontajnery presunú do Párovských  Hájov. Odovzdať, napríklad rozobraté skrine, stoly, či nefunkčnú sanitu môžete na Hydinárskej,  Hájnickej, Stromovej a Olivovej ulici a tiež na Jurskom a Lukovom dvore.

„Tretieho októbra sa môžu na jesenné upratovanie pripraviť občania Kyneka. Smetiaky sa pristavia na Ovocinárskej, Hájskej a Kyneckej ulici, pri kostole aj v lokalite Pod Orešinou,“ dopĺňajú defilé ulíc Nitrianske komunálne služby.   

V Mlynárciach sa dá odpad 4.októbra  priniesť na uliciach Fraňa Kráľa, Chotárna, Bolečkova, Remeselnícka, Dubíkova a Štúrova.

Čistenie mesta potrvá až do konca novembra, nepotrebné veci môžete do kontajnerov zahodiť vo všetkých mestských častiach. „Smetiaky sa na jednotlivé ulice privezú vždy  o dvanástej  hodine, odpad sa dá vyhodiť až do večera, do ôsmej hodiny, spresňuje časy hovorca Tomáš Holúbek.

Nepotrebné, objemné veci sa dajú odovzdať aj mimo termínov jarného a jesenného upratovania. Po predložení občianskeho preukazu, ktorým obyvatelia preukážu trvalý pobyt v Nitre a zaplatení poplatku za smetné, môžu ľudia bezplatne odovzdať odpad z domácností aj na zberných dvoroch.

Tie sú v Janíkovciach, na Čermáni, na Nábreží mládeže, pri NKS, na Braneckého ulici a Zoborských kasárňach a tiež v Krškanoch, kde je aj kompostáreň. 

Podrobnejšie informácie o upratovaní, kde je plánovaná postupná aktualizácia jednotlivých turnusov upratovania, je dostupná na /nitra.sk/zobraz/obsah/31077.

Prípadné ďalšie informácie môžete získať na Mestskom úrade v Nitre na  Odbore komunálnych činností a životného prostredia – telefón: 037/ 65 02 236, resp. v Nitrianskych komunálnych službách  na telefónnych číslach  037/ 6516 210 a 0902 999 555.

 

Andrej Jančovič

foto: autor


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022