Transdev v Nitre začal s vydávaním a dobíjaním kariet
10. december 2021
O novú kartu môžete požiadať aj elektronicky, alebo počkajte na mobilnú aplikáciu

O novú kartu môžete požiadať aj elektronicky, alebo počkajte na mobilnú aplikáciu.

 

Spoločnosť Transdev, ktorá bude od 1. januára 2022 zabezpečovať prevádzku MHD v Nitre a piatich priľahlých obciach, spustila od štvrtka 9. decembra 2021 dobíjanie dopravných kariet a predpredaj predplatných lístkov. Na kartu je možné dobiť ľubovoľný kredit vo výške od 5 eur. Predplatné lístky sa dajú zakúpiť s 30-dňovým predstihom od požadovaného dátumu (najskorší dátum platnosti však od 1. 1. 2022). Dobíjanie je možné na pobočke spoločnosti v budove Mestskej tržnice alebo online prostredníctvom e-shopu https://eshopnitra.transdev.sk/.  

Od rovnakého dátumu nový dopravca tiež začal s výdajom a doručovaním dopravných kariet cestujúcim. Tieto pre veľký záujem verejnosti zatiaľ nevydáva na počkanie, ale po prijatí žiadosti dodáva po približne mesiaci. V nasledujúcich dňoch sa tak karty dostanú k cestujúcim, ktorí si ich objednali medzi prvými ešte na začiatku novembra. Ďalšie dodávky kariet však budú rýchlo nasledovať, a tak sa dočkajú aj ďalší záujemcovia.

Cestujúcim, ktorí ešte o novú dopravnú kartu nepožiadali, Transdev pripomína, že urobiť tak môžu osobne na pobočke na základe vyplnenej žiadosti alebo online na stránke eshopnitra.transdev.sk. Ako prví by mali o nové karty žiadať cestujúci, ktorí využívajú na platbu cestovného kredit. Ten, ktorý si dobili u pôvodného dopravcu totiž od Nového roka v MHD Nitra nebude možné použiť. Naopak, držitelia predplatných lístkov (mesačných, štvrťročných, polročných), ktorých platnosť sa začala alebo začne ešte v roku 2021 a presahuje do roku budúceho, ich môžu aj po zmene dopravcu využiť až do riadneho konca platnosti, a to na starej karte. O novú kartu v takom prípade stačí požiadať až krátko pred skončením platnosti lístka.

Novinky však týmto nekončia. V najbližších dňoch bude na stiahnutie uvoľnená mobilná aplikácia, pomocou ktorej bude možné založiť si tzv. virtuálnu kartu a funkcie klasickej karty tak mať priamo vo svojom mobilnom zariadená. Od Nového roka sa ešte očakáva zavedenie platby cestovného prostredníctvom bankových kariet, čím bude rozšírenie nových platforiem predaja zavŕšené. O týchto pripravovaných novinkách budeme informovať v osobitných správach.

Všetko o novej MHD v Nitre nájdete tu: https://nitra.transdev.sk/do-nitry-prichadza-transdev-najcastejsie-otazky-a-odpovede/

 

Zdroj: Transdev


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022