Tradičné jarmoky v Nitre: Výzva pre predajcov
4. jún 2024

Jarmoky a slávnosti každoročne priťahujú do Nitry tisíce návštevníkov. Tento rok nebude výnimkou, v letnej sezóne mesto zorganizuje tri veľké podujatia: Klokočinský jarmok, Nitrianske hody a dožinky a Chrenovské slávnosti. Každé z týchto podujatí ponúkne jedinečnú atmosféru a množstvo atrakcií pre všetky vekové kategórie.

Jarmočníci sa môžu hlásiť do 10. júna

Súčasťou všetkých troch podujatí bude aj jarmok. Predajcovia, remeselníci a jarmočníci sa môžu hlásiť prostredníctvom online systému mestsketrhy.nitra.sk. Uzávierka prihlášok je v pondelok 10. júna 2024 do 12. hodiny.

Chrenovské slávnosti

Informácie pre predajcov

Klokočinský jarmok je tradičným podujatím, ktoré sa uskutoční od 29. do 31. augusta v mestskej časti Klokočina. Návštevníci sa môžu tešiť na pestrú ponuku rozličného sortimentu, ľudovo-umeleckých remesiel a občerstvenia. Jarmok je situovaný po pravej strane Hviezdoslavovej triedy a Mikovíniho ulice, kde sa každý rok stretáva veľké množstvo ľudí. Podujatie je spojené s bohatým kultúrnym programom, ktorý zahŕňa hudobné vystúpenia, kolotoče a lunapark, ako aj početné stánky s občerstvením.

Ďalším podujatím sú Nitrianske hody a dožinky ktoré sa budú konať 17. a 18. augusta na Svätoplukovom námestí a pešej zóne. Toto podujatie je zamerané predovšetkým na ľudovo-umeleckých remeselníkov a prevádzkovateľov malých kolotočov a atrakcií. Na pešej zóne budú umiestnení remeselníci, Svätoplukovo námestie bude hostiť atrakcie a kolotoče. Popoludňajší kultúrny program sa bude odohrávať na Svätoplukovom námestí a v nedeľný večer prejde cez pešiu zónu slávnostný hodovo-dožinkový sprievod, ktorý na námestí odovzdá dožinkový veniec. Hudobné vystúpenia budú dotvárať kulisu predajných stánkov až do zotmenia.

Chrenovské slávnosti sa budú konať 23. a 24. augusta v mestskej časti Chrenová, konkrétne na priestranstve pred kinom Lipa. Jarmok je určený pre ľudovo-umeleckých remeselníkov a predajcov občerstvenia. Podujatie ponúkne menšie predajné a remeselné stánky, ako aj stánky s občerstvením. Na pódiu bude do večera prebiehať kultúrno-hudobný program.

Nitrianske jarmoky a slávnosti sú ideálnou príležitosťou na stretnutie s priateľmi a rodinou, objavovanie tradičných remesiel, ochutnávanie lokálnych špecialít a užívanie si kultúrneho programu. Nezabudnite si teda rezervovať dátumy a zúčastnite sa týchto jedinečných podujatí, ktoré oživia letné dni v Nitre.

(red)
foto: archív mesta Nitra


Najčítanejšie správy
Vyberte sa za pokladmi Slovenska
14. jún 2024
Dobrovoľní hasiči pomáhali pri záplavách
14. jún 2024
Poľsko: 20 rokov využitých príležitostí
14. jún 2024
Kúpalisko otvoria už túto sobotu
13. jún 2024