Svetový deň cestovného ruchu v Nitre
17. september 2019
Nitra na siedmich pahorkoch

Nitra na siedmich pahorkoch 

27. až 30. september 2019

Mesto Nitra v spolupráci s Katedrou manažmentu kultúry a turizmu Filozofickej fakulty UKF v Nitre a Nitrianskou organizáciou cestovného ruchu organizuje už po 14-krát podujatie Svetový deň cestovného ruchu. Témou osláv pre tento rok je „Nitra na siedmich pahorkoch“. Panorámu Nitry tvorí sedem pahorkov, kde sa týči vrch Zobor, Nitriansky hrad, Vŕšok, Kalvária, Borina, dražovský kopec spolu s Martinským vrchom.

Tento rok sa podujatie bude konať v dňoch 27. až 30. septembra a vzájomne sa prepája s Dňami európskeho kultúrneho dedičstva a festivalom Divadelná Nitra. 

V piatok 27. septembra začneme na Svätoplukovom námestí a pešej zóne tvorivými dielničkami pre deti. Záujemcovia si budú môcť roztočiť aj Koleso šťastia. V rámci otváracieho koncertu sprievodného programu Divadelnej Nitry bude predstavená výstava „Nitra na siedmich pahorkoch“ a mobilná aplikácia Nitra na siedmich pahorkoch. Výstave predchádza fotosúťaž, viac info nájdete na: www.nitra.eu. Od 27. septembra budú mať nielen návštevníci Nitry možnosť zorientovať sa a získať viac informácií o siedmich pahorkoch prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Téma je premietnutá aj do cykloprehliadky, ktorá je pre záujemcov pripravená na sobotu 28. septembra o 13.00 h. Spoločne so sprievodcom sa na bicykloch prevezieme po niektorých zo siedmich pahorkov. V sobotu o 14.30 h je pripravené sprevádzanie po Zoborskom kláštore, novinkou tejto sezóny je aj virtuálna prehliadka, ktorá vám prostredníctvom aplikácie priblíži príbytok mnícha a umožní vám preniesť sa v čase. Súčasťou programu sú aj hry, spevy a tance s detským folklórnym súborom Zbežanček.

Program pokračuje aj v nedeľu 29. septembra. O 15.00 h je pripravená v rámci Divadelnej Nitry  prehliadka „Aj toto je umenie“ a o 16.15 h sa začne predstavenie pre deti „Sofia z predmestia“.

V rámci osláv bude pondelok 30. septembra patriť cestovateľským prednáškam v študentskom domove UKF v Nitre, na Slančíkovej ulici č. 1, viac informácií na instagrame @kmkt.sk. Vo večerných hodinách sa v Synagóge predstaví Mladé divadlo a na Svätoplukovom námestí Nové divadlo s predstavením „Kúpalisko“.

Počas mesiaca september premáva aj Turistický vláčik Nitra, ktorý záujemcov okrem tradičného okruhu mestom, odvezie v sobotu a v nedeľu vždy o 10.00 h a 14.00 h zo Svätoplukovho námestia na Zoborský kláštor.  

Všetky vstupy na podujatia a prednášky sú bezplatné. Tešíme sa na vás!

Pre viac informácií o podujatí navštívte:  www.nitra.eu, www.ukf.ff.kmkt.sk

 

Text: Alena Pivarčiová

 

Súbory na stiahnutie:

Plagát Ikona súboru pdf (2.3 MB)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022