Staré autobusové prístrešky nahradia nové
6. apríl 2023

Vymieňa ich spoločnosťou euroAWK na základe zmluvy s Mesto Nitra z roku 2021. Celkovo vymenia 86 nových autobusových prístreškov.


V rámci prvej etapy firma odstraňuje konštrukcie prístreškov na prvých 18 miestach prevažne na Chrenovej, dve v Starom meste. Od 17. apríla začnú s montážou nových. Hotové majú byť v polke mája.


Nové prístrešky budú mať modrený dizajn a budú bezpečnejšie. LED stropné osvetlenie bude nielen estetické, ale zvýši aj bezpečnosť pre cestujúcich vo večerných a nočných hodinách. Súčasťou prístreškov bude informačná tabuľa, viditeľné označenie názvom autobusovej zastávky a strecha z celomliečneho skla. Nové nitrianske prístrešky budú jedny z najmodernejších prístreškov pre verejnú hromadnú dopravu na Slovensku. Rovnaké majú napríklad v Bratislave alebo v Poprade.

Výmena prístreškov nezaťaží rozpočet mesta ani jedným eurom

Investíciu v plnej miere znáša spoločnosť euroAWK. Po 15 rokoch si ich bude môcť Mesto Nitra odkúpiť za symbolické 1 euro za kus. Zároveň bude môcť radnica bezplatne využívať v dohodnutom rozsahu reklamné plochy na propagáciu mestských kultúrnych podujatí. Do roku 2036 bude spoločnosť euroAWK zabezpečovať aj bezplatnú údržbu prístreškov.

Lenka Mareková, Timea Galová
foto: Roman Oravec, mmcité


Najčítanejšie správy
Poďte na hokej mestskou hromadnou dopravou
15. november 2023
Európsky týždeň mobility priniesol zľavy, súťaž…
18. október 2023
Podjazd pod Univerzitným mostom je otvorený
6. október 2023
Počet parkovacích miest na Borodáčovej sa zvýši
3. október 2023