Staré autobusové prístrešky nahradia nové
6. apríl 2023

Vymieňa ich spoločnosťou euroAWK na základe zmluvy s Mesto Nitra z roku 2021. Celkovo vymenia 86 nových autobusových prístreškov.


V rámci prvej etapy firma odstraňuje konštrukcie prístreškov na prvých 18 miestach prevažne na Chrenovej, dve v Starom meste. Od 17. apríla začnú s montážou nových. Hotové majú byť v polke mája.


Nové prístrešky budú mať modrený dizajn a budú bezpečnejšie. LED stropné osvetlenie bude nielen estetické, ale zvýši aj bezpečnosť pre cestujúcich vo večerných a nočných hodinách. Súčasťou prístreškov bude informačná tabuľa, viditeľné označenie názvom autobusovej zastávky a strecha z celomliečneho skla. Nové nitrianske prístrešky budú jedny z najmodernejších prístreškov pre verejnú hromadnú dopravu na Slovensku. Rovnaké majú napríklad v Bratislave alebo v Poprade.

Výmena prístreškov nezaťaží rozpočet mesta ani jedným eurom

Investíciu v plnej miere znáša spoločnosť euroAWK. Po 15 rokoch si ich bude môcť Mesto Nitra odkúpiť za symbolické 1 euro za kus. Zároveň bude môcť radnica bezplatne využívať v dohodnutom rozsahu reklamné plochy na propagáciu mestských kultúrnych podujatí. Do roku 2036 bude spoločnosť euroAWK zabezpečovať aj bezplatnú údržbu prístreškov.

Lenka Mareková, Timea Galová
foto: Roman Oravec, mmcité


Najčítanejšie správy
Na dva dni uzavrú cestu v okolí železničného…
8. apríl 2024
MHD, škôlky, klientske centrum, zberné dvory,…
15. december 2023
Od štvrtka bude uzavretá časť Štúrovej ulice
12. december 2023
V decembri sa mení grafikon verejnej dopravy
4. december 2023