Špitálska ulica bude dočasne uzavretá, dôvodom sú vodárske práce
24. máj 2023

Prvá etapa uzávierky Špitálskej ulice sa začína 27. mája a potrvá do polovice júla. Pre osobnú a verejnú dopravu to bude znamenať nutnosť použiť náhradné trasy.

Ako informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek, dôvodom dočasnej uzávierky cesty je montáž vodovodného potrubia, ktorá sa bude realizovať vo viacerých etapách. „V tejto etape, začínajúcej od soboty, sa budú riešiť práce v úseku od Spojovacej ulice po kardiocentrum,“ uviedol. Následne bude ešte na tri dni úplne vylúčená premávka v križovatke ulíc Špitálska a Kasalova.

Zmenia sa trasy a časy odchodov vybraných liniek

Podľa informácií autobusovej spoločnosti Transdev Slovensko, ktorá zabezpečuje prevádzku MHD v Nitre, vodárske práce ovplyvnia aj cestovné poriadky a trasy vybraných liniek. Autobusová linka č. 7 v smere na Kalváriu pôjde po Rázusovej ulici, vynechá zastávku 8. mája a zastávku Rázusova obslúži v náhradnej polohe, a to na Rázusovej ulici za križovatkou s Ulicou 8. mája. Zmena trasy bude aj pri autobusovej linke č. 25 v smere na Wilsonovo nábrežie. Medzi zastávkami Rácz. Autobusová stanica a Špitálska pôjde odklonom po Rázusovej ulici a po Ulici 8. mája. Zastavovať bude aj na zastávke Rázusova, smer mesto.

Dopravca sa zároveň rozhodol posunúť odchod liniek č. 9 a 25 na mierne skorší čas. „Dôvodom je snaha o zníženie meškania týchto liniek v opačnom smere tým, že sa predĺži vyrovnávací čas medzi spojmi a obmedzí prenášanie meškaní z jedného spoja na druhý,“ vysvetlil Transdev. Efekt sa podľa neho plne prejaví po skončení výluky.

Autobusová linka č. 9 tak pôjde v smere z Klokočiny na Zobor v pracovných dňoch od 6. do 18. hodiny o štyri minúty skôr ako doteraz, a linka č. 25 v smere zo Zobora na Wilsonovo nábrežie o jednu až dve minúty skôr. Tieto zmeny ostanú trvalé aj po skončení výluky.

Pre chodcov bude cesta otvorená

„Pokiaľ ide o chodcov, pravostranný chodník bude uzavretý, ale chodník po ľavej strane bude po celú dobu prác otvorený a pre chodcov prístupný,“ dodal hovorca Nitry T. Holúbek.

Nitrianska radnica v súčasnosti pracuje na projektovej dokumentácii, ktorá predchádza plánovanej rozsiahlejšej rekonštrukcii Špitálskej ulice.

Schéma zmeneného linkového vedenia (zdroj: Transdev Slovensko)

Jana Krajčovičová
Ilustračné foto: Freepik


Najčítanejšie správy
Dobrovoľní hasiči zasahovali aj pri…
16. máj 2024
Staň sa hrdinom a zapoj sa do Týždňa…
15. máj 2024
ZŠ Benkova sa zapojila do projektu Elektroodpad…
13. máj 2024
Pred Priorom odkryli 3600 rokov starý hrob
9. máj 2024