Purpurová Nitra
11. november 2020
Pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí bude Chrenovský most a Divadlo Andreja Bagara svietiť na purpurovo

Pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí bude Chrenovský most a Divadlo Andreja Bagara svietiť na purpurovo.

 

Nitra vyjadrí podporu výzve #NaseSrdciaSuPurpurove, do ktorej sa zapojí jedenásť slovenských miest nasvietením najväčších dominánt mesta. V Nitre bude 17. novembra farbou predčasniatok rozžiarený Chrenovský most aj Divadlo Andreja Bagara. Mesto tak vyjadrí podporu a spolupatričnosť s ostatnými, ktorých sa predčasný pôrod priamo alebo nepriamo týka.

Každé 11. dieťa na Slovensku príde na svet predčasne, ročne je to viac ako 5 000 detí. Za posledných 15 rokov vzrástol počet predčasne narodených detí na Slovensku o viac ako 30%. „Predčasný pôrod je vážny problém, ktorý prináša do rodín mnoho neistoty a strachu. Radosť z narodenia bábätka sa razom zmení na boj o jeho život, ktorý nemusí vždy skončiť úspešne. Predčasne narodené deti mnohokrát vážia menej ako kilogram a ich prognózy do budúcnosti bývajú nejasné,“ opisuje Ľubica Kaiserová, predsedníčka a zakladateľka Občianskeho združenia Malíček, ktoré pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí pripravilo viacero aktivít.

 

Lenka Mareková
Foto: OZ Malíček


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022