Prihláste sa do dobrovoľníckych aktivít
26. august 2019
V polovici septembra bude celý týždeň v znamení dobrovoľníckych aktivít. Určený je pre všetkých, ktorí by svoj voľný čas radi venovali pomoci iným

V polovici septembra bude celý týždeň v znamení dobrovoľníckych aktivít. Určený je pre všetkých, ktorí by svoj voľný čas radi venovali pomoci iným.

 

Nielen Nitra, ale celé Slovensko sa onedlho zmení na krajinu dobrých skutkov. V týždni od 16. do 22. septembra sa uskutoční Týždeň dobrovoľníctva, do ktorého sa môže zapojiť každý občan s vnútornou potrebou pomáhať druhým a ochotou priložiť ruky k dielu. Počas tohto týždňa si budú môcť záujemcovia – jednotlivci alebo organizované skupiny, vybrať z množstva dobrovoľníckych aktivít.  

„V týchto dňoch sa na dobrovoľnícke aktivity môže prihlásiť aj verejnosť. Organizácie či školy sa ešte počas letných mesiacov mohli prihlásiť s konkrétnou naplánovanou aktivitou. V súčasnosti sa finalizujú programy v rámci jednotlivých krajov. Všetky aktuálne informácie si môžu záujemcovia pozrieť aj na stránke www.tyzdendobrovolnictva.sk,” objasňuje Andrea Hugáňová z Nitrianskeho dobrovoľníckeho centra, ktoré tieto aktivity usmerňuje.  

„V Nitre sa zatiaľ do týždňa dobrovoľníctva prihlásilo jedenásť organizácií a zatiaľ tri školy. Medzi najčastejšie aktivity patria práce v exteriéri – úprava prostredia, kosenie, maľovanie a podobne. Ďalší dobrovoľníci chcú venovať svoj voľný čas klientom umiestneným v sociálnych zariadeniach a tráviť s nimi voľný čas rozhovormi, hraním spoločenských hier, činnosťou v umeleckých dielničkách a pod.  Ak chcete priložiť ruku k dielu aj vy, stačí vyplniť registráciu a určiť si deň a činnosť, ktorej sa chcete venovať,“ vysvetlila Andrea Kosírová Hugáňová z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva. Link na prihlásenie nájdete na http://www.ncdnitra.sk/projekty/tyzden-dobrovolnictva/.

Minulý rok sa do tohto celoslovenského dobrovoľníckeho týždňa v Nitre zapojilo 1111 dobrovoľníkov, ktorí odpracovali 1943 hodín. Týždeň dobrovoľníctva podporila aj Nitrianska komunitná nadácia v grantovom kole Inovatívne s Foxconnom a Nadácia Slovenskej sporiteľne.

 

Ľudmila Synaková

Foto: pixabay


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022