Práce na Novozámockej si vyžiadajú obmedzenia na ceste
20. január 2023

Vodiči, počas najbližších dvoch víkendov 21. a 22. januára a 28. a 29. januára počítajte so zdržaním na Novozámockej ulici. Popri ceste bude firma realizovať veľkú údržbu nebezpečnej cestnej zelene. Práce sú naplánované od 7:00 do 17:00.

V sobotu 21. januára začne firma práce od Nových Zámkov v smere do Nitry. Je potrebné počítať so zdržaním. Premávka bude striedavo vedená len v jednom jazdnom pruhu. Podľa potreby, na nevyhnutný čas cca. 15 minút, môže dôjsť k uzávere cesty v oboch smeroch. Na mieste bude značenie, upozorní vodičov na práce. Poverení pracovníci firmy budú koordinovať dopravu.

V tejto súvislosti môže dôjsť k meškaniu liniek MHD č. 12 a 14 (práce budú prebiehať medzi zastávkami Záborského a Trans Motel). Nie je možné vylúčiť meškania až do 30 minút. V niektorých časových úsekoch môže byť prechodne zastávka Trans Motel zrušená bez náhrady. V tomto čase odporúčame použiť zastávku Idea.

Prosíme všetkých o pochopenie a trpezlivosť. Ide o bezpečnosť nás všetkých.

112 nebezpečných stromov

To je záver dendrologického posudku, ktorý si dal vypracovať Policajný zbor Mojmírovce. Z tohto dôvodu je nutné pristúpiť k výrubu stromov. Ide o lokalitu, v ktorej pri zlom počasí hrozilo rizikovo pádu stromov. Dlhodobo na túto situáciu upozorňovali aj okolité firmy, do ktorých denne prichádzajú ich zamestnanci. Pre predstavu, ide o topoľovú alej z rovnakého obdobia ako bola tá v mestskom parku, čiže niekoľko rokov po svojej životnosti. 

Firma výrub zabezpečí bezodplatne výmenou za materiál. Mesto práce zabezpečuje organizačne. Následne plánuje v tejto lokalite náhradnú výsadbu, podobne ako to už urobilo v parku.

Lenka Mareková
foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
V pondelok neparkujte na Škultétyho 3 a 5
14. jún 2024
Od nedele 9. júna sa mení cestovný poriadok
3. jún 2024
Na dva dni uzavrú cestu v okolí železničného…
8. apríl 2024
MHD, škôlky, klientske centrum, zberné dvory,…
15. december 2023