Poznáme najlepších športovcov aj kolektívy
9. marec 2023

V Synagóge sa 8. marca uskutočnil 31. ročník oceňovania najúspešnejších športovcov a športových klubov v Meste Nitra za rok 2022.

Som rád, že sa po roku opäť stretávame, aby sme ocenili výnimočné úspechy športovkýň a športovcov nášho mesta. Títo jednotlivci ako aj tímy neustále ukazujú svoju oddanosť športu, tvrdú prácu a vytrvalosť. Aj vďaka ním sa naše mesto môže pýšiť mnohými úspechmi,“ povedal vo svojom príhovore primátor Nitry Marek Hattas, ktorý spolu s predsedom komisie pre šport Ladislavom Turbom odovzdal ocenenia.


Športovcov mohli nominovať kluby, ale aj verejnosť v šiestich kategóriách: jednotlivec, kolektív, zdravotne znevýhodnený športovec, technické športy, pracovník v športe a tréner.

Pozrite si zoznam ocenených pre rok 2022

V kategórii jednotlivcov sa medzi juniormi umiestnili nasledovní športovci:

Juraj Muller (ŠK Karate Kachi Nitra – karate)
Nina Kvasnicová (Tornado karate team – karate)
Bibiana Lovašová (Box club Stavbár Nitra – box)
Viktória Földéšiová (TJ AC Nitra – zápasenie)
Alexandra Zeumerová (ŠK Karate Kachi Nitra – karate)
Terézia Kurucová (ŠK pri ŠOG – atletika)
Lucia Hradecká ( TK Slávia SPU Nitra – tenis)
Daniel van Wyk (ŠK Delfín Nitra – plávanie)

Najúspešnejším juniorským športovcom za rok 2022 sa stal Samuel Arpáš (ŠK pri ŠOG Nitra – stolný tenis).


V kategórii juniorský kolektív sa na ocenených miestach umiestnili kolektívy:

Najúspešnejší juniorský kolektív sa stal MMHK Nitra – družstvo dorastu (hokej).

V kategórii zdravotne znevýhodnených športovcov získali ocenenie za rok 2022:

Ľudmila Šišáková (ŠK NSŠ SCORPIONI Nitra) – kolky
Jana Hrnčárová (ŠK NSŠ SCORPIONI Nitra) – kolky

V kategórii technických športov:

Šimon Sordyl (SZTŠ – Fénix Motoklub – Motocyklový šport – trial)
Juraj Varga (Varga Motorsport team – rally štvorkolky a motorky)



V kategórii tréner mesta Nitra:

Daniel Kvasnica (Tornado karate team – karate)
Ivan Molnár st. (TJ AC Nitra – zápasenie
Valeriy Rakov (KST Raksit – stolný tenis)
Peter Pekár ( ZK Corgoň Nitra – zápasenie)
Garip Saliji (MMHK Nitra – hokej)
Pavol Peciar (ŠK Delfín – plávanie)
Juraj Zámočník (ZK Corgoň Nitra – zápasenie)

V kategórii funkcionárov, cena za prínos a rozvoj športu:

Štefan Sovík (Slovenská organizácia Kompozičného šachu)
Vladimír Baron (Slovakman – triatlon) 

V kategórii seniorský kolektív sa na ocenených miestach umiestnili kolektívy:

Box Club Stavbár Nitra družstvo mužov – box 
TJ AC Nitra družstvo mužov – zápasenie 
Volley project UKF Nitra družstvo žien – volejbal

Najúspešnejším seniorským kolektívom sa stal HK Nitra – družstvo mužov – hokej.

V kategórii hráč/ka družstva:

Michaela Pállová – Volley project UKF Nitra – volejbal
Samuel Buček HK Nitra – hokej

V kategórii jednotlivcov sa medzi seniormi umiestnili nasledovní športovci:

Andrea Kiesel (TRIclub Nitra – triatlon)
Matej Homola (ŠK Karate Farmex – karate)
Tomáš Peciar (ŠK Delfín Nitra – plávanie)
Tomáš Kósa (Karate klub Farmex Nitra – karate)
Michal Morvay (atletika – chôdza)
Daniela Civáňová (GymGol klub Nitra – akrobatický fitness)
Andriy Sitak (KST Raksit – stolný tenis)
Daniela Ledecká (ŠK pri  ŠOG Nitra – atletika)
Viktória Forster ( ŠK pri  ŠOG Nitra – atletika)
Štefan Sovík (Slovenská organizácia kompozičného Šachu)

Najúspešnejšou športovkyňou mesta Nitry za rok 2022 sa stala Miroslava Jedináková (Box Clob Stavbár – box).


Jednotlivcom, tímom, klubom i trénerom srdečne gratulujeme.

Viac fotografií z odovzdávania ocenení nájdete v tomto albume.

Lenka Mareková
foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Nitrianske hody a dožinky: Oslava tradícií a…
23. júl 2024
Aby ľudia ľuďom pomáhali: 18. ročník grantového…
23. júl 2024
Zábava pre celú rodinu na Klokočinskom jarmoku…
22. júl 2024
Na opekačku využite grily v parku
22. júl 2024