Policajti pomáhali mužovi s nadváhou, ale aj seniorke, ktorá spadla z vozíka
5. február 2021
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň.

 

Dvanásťročný chlapec s podozrením na COVID-19 žobral pred obchodom

Polícia preverovala podnet o žobrajúcom maloletom chlapovi pri obchodnom dome NAY. Išlo o dvanásťročného chlapca, ktorý bol mestskej polícii známy. Chlapec vraj chodí žobrať, aby mal na jedlo. Tiež uviedol, že v priebehu minulého týždňa bol chorý, kašľal a mal teplotu. On, ani jeho rodina, neabsolvovali test na COVID-19.

Keďže chlapec navyše uvádzal nepravdivé údaje o svojej totožnosti a z minulosti hliadka mala znalosť, že už bol za podobné konanie riešený, mestskí policajti skontaktovali pracovníčku sociálnej kurately ÚPSVaR-u v Nitre,“ uviedla mestská polícia a vzhľadom na dôvodné podozrenie ohrozenia mravnej výchovy privolala políciu, ktorá prípad prevzala na objasnenie.      

Policajti pomáhali mužovi s nadváhou, ale aj seniorke, ktorá spadla z vozíka

Muž požiadal na linke 159 o pomoc s naložením jeho výrazne obézneho otca do auta, pretože potrebuje ísť do nemocnice. Po príchode polícia spozorovala približne 150 kilového sedemdesiatštyriročného muža, ktorý leží na ceste pred autom. Podľa syna otec k vozidlu prešiel sám a následne skolaboval, preto polícia privolala sanitku a posádke pomohla muža naložiť.

Ďalej bola polícia privolaná do domova opatrovateľskej služby na ulici Janka Kráľa, kde vo svojom byte spadla žena z pomocného vozíka a nevládala sama vstať. Incident nahlásila jej suseda. „Príslušníci, ktorí boli na miesto vyslaní, už takúto situáciu nedávno riešili, preto vedeli, že nemusia násilne otvárať dvere a do bytu sa k spadnutej žene s jej súhlasom dostali cez ľahšie prístupný balkón,“ uviedla mestská polícia, ktorá seniorke pomohla vstať. Žena nevykazovala vonkajšie zranenia, ani sa nesťažovala na žiadne zdravotné problémy.

Mestská polícia sa zúčastnila celoplošného testovania

Príslušníci zabezpečovali na jednotlivých odberných miestach dodržiavanie verejného poriadku a bezproblémový priebeh testovania.

Počas tretieho testovacieho dňa polícia riešila skupinku Rómov, ktorí sa predbiehali v rade na testovanie. Políciu privolal vojak z mobilného odberového miesta na Alexyho ulici. „Vyslaná hliadka mestskej polície po príchode zistila, že osoby už boli pretestované, príslušníkom sa všetci preukázali preukazom ŤZP. S touto skupinkou hliadka vykonala pohovor, iné narušenie verejného poriadku nebolo zistené,“ vysvetlila polícia.

V mestskej časti Orechov dvor túto činnosť zabezpečovali členovia miestnej občianskej poriadkovej služby.

 

Lenka Mareková
Foto: Roman Oravec  


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022