Policajti našli časti tiel oviec
15. január 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Mŕtve ovce v Krškanoch 

Policajti dostali informácie  o vyhodených  ovciach na trávnatom poraste na Biovetskej ulici v Krškanoch. Hliadka na mieste našla časti tiel zvierat, hlavy, vlnu a vnútornosti, ktoré vinník uložil do igelitového vreca. Pôvodcu uloženia odpadu sa zatiaľ nepodarilo zistiť.

Žena mačku netýrala

Hliadka preverila telefonický oznam občana o údajnom týraní mačky v byte v Starom meste. Majiteľka pozvala policajtov do svojho obydlia, zviera malo k dispozícii vodu aj  krmivo a zabezpečený priestor s pieskom na vykonávanie potreby. Mačka nejavila žiadne viditeľné zranenia, ani známky týrania.

Silvester bez incidentov

Hliadky mestskej polície nezaznamenali narušenie verejného poriadku v súvislosti s konaním silvestrovskej oslavy na Svätoplukovom námestí.

Peňaženku a mobil vrátil majiteľke

Hliadku mestskej polície oslovila pani, ktorá tvrdila, že si v knižnici na Jurkovičovej ulici na Klokočine zabudla peňaženku aj telefón. Policajti zatelefonovali na jej číslo, telefón zdvihol  vodič autobusu,  ktorý stratené veci našiel v autobuse.  Peňaženka, aj telefón napokon skončili u majiteľky.

Vadili sa o telefón

Hliadka preverila aj oznam o odcudzení mobilného telefónu na Staničnej ulici. Poškodený tvrdil, že zariadenie požičal žene, ktorá mu ho odmietla vrátiť. Pri dôkladnej obhliadke okolia policajti telefón našli položený na zemi. Spor bezdomovcov sa vyriešil bez blokovej pokuty.

Bezdomovec s tržnými ranami

Pri Olympii zaznamenala nájomníčka volanie o pomoc. Hliadka na mieste činu zistila, že sa  tam  nachádza bezdomovec pod vplyvom alkoholu so skrvavenou tvárou. Na otázky mestských a štátnych policajtov odmietol odpovedať, nechcel ani lekárske ošetrenie. Odmietol aj ubytovanie v útulku.

Znečistil bytovku

V skorú rannú hodinu bola hliadka mestských policajtov  privolaná  do centra mesta, kde v jednej z bytoviek muž znečistil priestor medziposchodia a schodišťa.  Policajti muža zobudili, ten po výzve priestor po sebe upratal.   

 

Andrej Jančovič

foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022