Policajti kontrolovali dodržiavanie povinnej karantény
12. október 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície.

 

Policajti pátrali po bezdomovcovi s pozitívnym COVID testom

Mestská polícia sa aktívne zúčastnila na pátraní po bezdomovcovi s pozitívnym COVID testom, ktorého neskôr dopravili do Azylového domu príslušníci PZ SR na dočasné ubytovanie.

Spadnutý strom na Kláštorskej ulici

Vo večerných hodinách bol na mestskej polícii nahlásený spadnutý strom na vozovke na Kláštorskej ulici. Hliadka na mieste zistila, že spadnutý strom je potenciálnou hrozbou pre bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a preto na odstránenie privolali výjazd hasičov, ktorí pomocou techniky strom popílili a z vozovky prekážku odstránili. „Príslušníci mestskej polície poskytovali hasičom počas ich sanačných prác súčinnosť dohliadaním na bezpečnosť, pretože zásah bol vykonávaný na úseku s nízkym osvetlením,“ uviedla mestská polícia.

Policajti kontrolovali dodržiavanie povinnej karantény

Hliadky mestskej polície počas celého týždňa kontrolovala dodržiavanie povinnej karantény nariadeným osobám na Borovej ulici. Kontrola dodržiavania karanténnych opatrení spojená s dovozom stravy pre Covid – pozitívnu osamotenú osobu bez rodinných príslušníkov, mestskí policajti realizovali v ubytovacích priestoroch na amfiteátri na Dolnozoborskej ulici.

Opitý muž odcudzil barmanský stolík   

V neskorých nočných hodinách hliadka mestskej polície preverovala oznam o mužovi, ktorý údajne odcudzil barmanský stolík v prevádzke Pečiatkáreň na Kmeťkovej ulici. Po rýchlej obhliadke mestskí policajti vypátrali podozrivého na ulici Trieda Andreja Hlinku i s odcudzeným stolom. Príslušníci zistili jeho totožnosť. „Išlo o dvadsaťjedenročného muža z Prievidze, ktorý hliadke tvrdil, že stolík našiel pri ceste,“ popísala situáciu mestská polícia. Vzhľadom k tomu, že podnet podali očití svedkovia a podozrivý bol pod vplyvom alkoholu, jeho protiprávne konanie bolo postúpené na objasňovanie na iný termín. „Odcudzený stolík príslušníci previezli na útvar mestskej polície na Cintorínskej ulici,“ dodala mestská polícia.

 

Lenka Mareková

foto: Adobe Stock


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022