Policajti chytili exotického papagája v mestskom parku
12. jún 2019
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície v minulom týždni

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície v minulom týždni.

Papagáj neušiel

V mestskom parku policajti preverili oznam o exotickom vtákovi, ktorý sedel na strome.  Hliadke sa vtáka podarilo chytiť, papagája – kakadu následne odovzdali veterinárovi. Prípadný majiteľ, ktorému vták ušiel, môže kontaktovať mestskú políciu.  

Ukradla kolobežku

Policajti riešili aj krádež kolobežky, ktorú ukradlo malé dievča z Orechovho dvora v mestskom parku počas sviatku detí.  Kolobežku rodičia zlodejky vrátili,  pre jej nízky vek sa prípad v zmysle priestupkového zákona ďalej neriešil.

Odpiľoval kovové zábradlie

Hliadka mestskej polície riešila telefonický podnet občana, ktorý oznámil odpiľovanie kovového zábradlia na Podzámskej ulici. Na mieste činu policajti zistili, že nejde o priestupok,  ale o činnosť, ktorú bolo nutné vykonať  pri zatrávňovaní strechy domu.

Zabudol zamknúť auto

Policajti tiež riešili nezamknuté auto na parkovisku v priemyselnom parku. Po výzve si majiteľ auto uzamkol s tým, že škody na aute nemal žiadne.

Zabudol na ručnú brzdu

Na Čermáni občan z „Krajiny tulipánov“ pravdepodobne zabudol zabrzdiť auto.  Vozidlo sa spustilo zo svahu a narazilo do stromov. Prípad doriešila štátna polícia.  

Asistovali pri vypratávaní pivnice

Policajti pomáhali aj pracovníčke Službytu pri vypratávaní pivnice na Tokajskej ulici.  Počas asistencie si občan, ktorý tieto priestory doteraz užíval, vybral z pivnice svoje osobné veci a priestor bol následne riadne uzavretý.

Znečisťovali skatepark

Policajti riešili aj prípad mládeže, ktorá znečisťovala okolie skateparku pľuvancami a ohorkami od cigariet. Hliadka mládencov doriešila na útvare mestskej polície, jeden z nich zaplatil pokutu, druhý chlapec pre nízky vek nebol potrestaný.

Andrej Jančovič

foto: pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022