Nová turistická atrakcia na Pyramíde
25. január 2024

Na Pyramíde pribudla v závere minulého roka nová turistická atrakcia – fotopoint s nezabudnuteľným výhľadom na mesto Nitra.

Realizátorom projektu bolo občianske združenie Zoborský skrášľovací spolok v spolupráci s mestom Nitra, spoločnosťou Foxconn Slovakia a Nitrianskou komunitnou nadáciou.

Fotopoint tvorí drevený rám s úchvatným výhľadom na panorámu mesta. Novú turistickú atrakciu symbolicky odhalili primátor mesta Nitra Marek Hattas, výkonný riaditeľ spoločnosti Foxconn Slovakia Peter Hrčka a Andrej Berkes z občianskeho združenia Zoborský skrášľovací spolok.

Teší ma, že v kopcoch nad Nitrou vznikol priestor, ktorý priláka ešte viac turistov, aby sa z výšky pokochali výhľadom na naše krásne mesto a tento moment si zvečnili fotkou, ktorá im bude tieto príjemné chvíle pripomínať. Priestor okolo Pyramídy je nutné vyriešiť systémovo, fotopoint preto vnímam ako dočasnú intervenciu, ktorá spríjemní návštevníkom výstup k tomuto jedinečnému miestu v Nitre. Ďakujem zároveň spoločnosti Foxconn, Nitrianskej komunitnej nadácii aj Zoborskému skrášľovaciemu spolku, teda našim partnerom, ktorí sa pričinili o vznik nového turistického bodu na mape Nitry,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas

Vyhliadkové miesto zoborskej Pyramídy je ikonickým symbolom mesta Nitra. Teší nás záujem aktivistov aj mesta o zatraktívnenie tejto dominanty a sme radi, že sme mohli prispieť k tomu, aby bola pre návštevníkov krajšia a zaujímavejšia,“ povedal Peter Hrčka, výkonný riaditeľ spoločnosti Foxconn Slovakia.

Spoločnosť Foxconn prispela na vybudovanie fotopointu sumou 4 500 eur v rámci grantového programu Inovatívne s Foxconnom, ktorý realizuje v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou.

Tomáš Holúbek
foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Nitra sa stala prvým krajským mestom bez herní
30. máj 2024
Desaťmetrový hrad má svoje tri „naj“. Už ho…
29. máj 2024
Na dva dni uzavrú cestu v okolí železničného…
8. apríl 2024
Začali práce na oprave chodníka pred bývalým…
8. apríl 2024