Nová turistická atrakcia na Pyramíde
25. január 2024

Na Pyramíde pribudla v závere minulého roka nová turistická atrakcia – fotopoint s nezabudnuteľným výhľadom na mesto Nitra.

Realizátorom projektu bolo občianske združenie Zoborský skrášľovací spolok v spolupráci s mestom Nitra, spoločnosťou Foxconn Slovakia a Nitrianskou komunitnou nadáciou.

Fotopoint tvorí drevený rám s úchvatným výhľadom na panorámu mesta. Novú turistickú atrakciu symbolicky odhalili primátor mesta Nitra Marek Hattas, výkonný riaditeľ spoločnosti Foxconn Slovakia Peter Hrčka a Andrej Berkes z občianskeho združenia Zoborský skrášľovací spolok.

Teší ma, že v kopcoch nad Nitrou vznikol priestor, ktorý priláka ešte viac turistov, aby sa z výšky pokochali výhľadom na naše krásne mesto a tento moment si zvečnili fotkou, ktorá im bude tieto príjemné chvíle pripomínať. Priestor okolo Pyramídy je nutné vyriešiť systémovo, fotopoint preto vnímam ako dočasnú intervenciu, ktorá spríjemní návštevníkom výstup k tomuto jedinečnému miestu v Nitre. Ďakujem zároveň spoločnosti Foxconn, Nitrianskej komunitnej nadácii aj Zoborskému skrášľovaciemu spolku, teda našim partnerom, ktorí sa pričinili o vznik nového turistického bodu na mape Nitry,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas

Vyhliadkové miesto zoborskej Pyramídy je ikonickým symbolom mesta Nitra. Teší nás záujem aktivistov aj mesta o zatraktívnenie tejto dominanty a sme radi, že sme mohli prispieť k tomu, aby bola pre návštevníkov krajšia a zaujímavejšia,“ povedal Peter Hrčka, výkonný riaditeľ spoločnosti Foxconn Slovakia.

Spoločnosť Foxconn prispela na vybudovanie fotopointu sumou 4 500 eur v rámci grantového programu Inovatívne s Foxconnom, ktorý realizuje v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou.

Tomáš Holúbek
foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Často kladené otázky o vynovenom Starom parku
22. február 2024
Nitra vlani preinvestovala rekordnú sumu peňazí
21. február 2024
Chutné a zdravé jedlá v školách. Projekt, v…
14. február 2024
Mesto Nitra plánuje rekonštrukciu tenisovej haly…
30. január 2024