Festival mladých bude prvým podujatím obnoveného Nitrianskeho mládežníckeho parlamentu
22. máj 2023

Si mladý človek so záujmom o dianie v Nitre? Máš skvelé nápady a chuť spoznať rovnako aktívnych ľudí? Pridaj sa k nám a staň sa súčasťou Nitrianskeho mládežníckeho parlamentu!

To je výzva, ktorou chce skupina mladých ľudí obnoviť činnosť mládežníckeho parlamentu. Svoje pôsobenie chcú odštartovať podujatím Festival mladých, ktorý okrem náboru nových členov prinesie celodenný sprievodný program ako koncerty, diskusné stretnutia a workshopy.

Festival sa uskutoční v sobotu 27. mája od 15. do 22. hodiny v kultúrno-komunitnom centre Hidepark (Vodná 4675). V prípade záujmu o účasť je potrebné vopred vyplniť formulár.

Nitriansky mládežnícky parlament - Festival mladých 2023

Ako prezrádzajú organizátori, festival bude plný energie, hudby a nezabudnuteľných zážitkov. Vystúpia kapely Hromozvod, The Wild Youth a DJ Spirit. Svoj talent predstaví aj Tanečná škola Nexum.

Nenechaj si ujsť túto príležitosť zažiť super atmosféru so svojimi priateľmi ako aj možnosť spoznať nových ľudí a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky,“ dodávajú organizátori.

Partia mladých ľudí obnovuje mládežnícky parlament

Ten v Nitre existoval už dvakrát vo svojej novodobej histórii. V rokoch 2016 až 2018 fungoval pod názvom Nitriansky mládežnícky parlament a viedol ho Martin Dvornický.


Vtedajší mládežnícky parlament združoval primárne stredoškolákov z Nitry, mal svoj štatút, projekty a zastúpenie v Komisii pre školstvo, mládež a vzdelávanie. „Hlavným prínosom je, okrem miestnej aktivizácie mládeže, príležitosť a mechanizmus, ako poznať potreby a názory mladých ľudí v meste a dať im možnosť priamo participovať na rozvoji mesta. Osobne vítam iniciatívu obnovenia parlamentu aj z dôvodu, že som ho predtým koordinoval a jeho prínos zažil osobne na vlastné oči a uši,“ vysvetľuje viceprimátor Miloslav Špoták.

Aktivity mládežníckeho parlamentu môžete sledovať na ich oficiálnej Facebook stránke: https://www.facebook.com/nmparlament.

Lenka Mareková
foto: archív NMP


Najčítanejšie správy
V Nitre o horách a cestovaní opäť v novembri
24. november 2023
Obyvateľov Bernolákovej sa mesto pýtalo, ako by…
23. november 2023
V Párovských Hájoch budú diskutovať o potrebe…
20. november 2023
Deň materských škôl zotrel rozdiely medzi deťmi
20. november 2023