Nitrianske feraty sú od decembra uzavreté
9. december 2022

Od 1.decembra je na Via ferata Zobor zimná uzávera, ktorá platí až do 31.mája. Zoborské feraty si našli svojich priaznivcov už v úvodnej sezóne, svedčí o tom aj 569 návštevníkov, ktorí využili možnosť požičovne feratových setov v  penzióne ARTin.

Nitrianske feraty si vyskúšali najmä Nitrania a turisti z  Bratislavy, Senca, Zvolena aj zo Žiliny. Prišli aj návštevníci  z Maďarska, Rakúska, Česka, Francúzska, Talianska, ale aj z Kanady či z Číny.

Počas slnečných dní bolo niekedy potrebné počkať, kým sa feraty uvoľnia. Prvú sezónu využili na cvičenie  aj hasiči z Piešťan, približne 150 turistov otestovalo trasu s vlastným výstrojom.

 „Feraty ponúkajú priestor na sebapoznanie, relax v prírode a dokonca sú aj miestom, kde sa ľudia dokážu spoznať a zblížiť. O tom svedčia aj mladí z Bratislavy, ktorí si pri lezení uvedomili,  ako im na sebe záleží. Z Nitry už odchádzali ako mladý pár“, prezradili nám v požičovni feratových setov.  

Členovia Nitrianskeho horského spolku dohliadajú na feraty a starajú sa o pravidelnú údržbu. Správcom  je Zoborský skrášľovací spolok. Aj napriek vyšším vstupným nákladom bolo tento rok na podporu ich činnosti a rozvoj starobylého Zoborského kláštora poukázaných 1000 €.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou podieľali na spustení a vzniku prvej feraty v Nitrianskom kraji. Tešíme sa na návštevníkov  v novej sezóne od 1.júna 2023.

Timea Galová
Zdroj: www.viaferratazobor.sk


Najčítanejšie správy
Dobrovoľní hasiči zasahovali aj pri…
16. máj 2024
Staň sa hrdinom a zapoj sa do Týždňa…
15. máj 2024
ZŠ Benkova sa zapojila do projektu Elektroodpad…
13. máj 2024
Pred Priorom odkryli 3600 rokov starý hrob
9. máj 2024