Nitrianske fašiangy ponúknu 22. februára zaujímavý program
7. február 2020
Začína o desiatej  hodine, každá maska dostane sladkú odmenu

Začína o desiatej  hodine, každá maska dostane sladkú odmenu.

Nitrianska radnica pripravila na fašiangy, ktoré tento rok „padli“ na predposlednú februárovú sobotu zaujímavý program. Fašiangovať začneme už o desiatej hodine. Fašiangový jarmok totiž už doobeda ponúkne špeciality z domácej zabíjačky, ale aj ďalšie tradičné jarmočné jedlá. K dispozícii budú tiež kvalitné, ručne vyrobené výrobky remeselníkov z celého Slovenska.

O desiatej začína aj bezplatná štafetová prehliadka „Putujeme Nitrou,“ ktorá sa bude konať pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu. Od jedenástej poteší najmenších Šaško Fjodor, Nitránsky Flašinet Ivana Gontka aj kaukliarska show.

O pol druhej štartuje „Zábavná zábava zabáva,“ do tanca bude hrať Ľudová hudba Muzička. Od druhej hodiny je pre deti pripravené aj obľúbené maľovanie na tvár.

V programe „Sprievod veselí sa, pešou teperí sa,“ ktorý začína o tretej hodine  vystúpia  Campana Batucada, Kaukliar – Najvyšší remeselníci, mažoretky I-NIMA, Študentské divadlo VYDI pri UKF v Nitre, FS Tradícia Dražovce, FS Janíkovská studnička, FS Nevädza, FS Senior – Matičiar, Gajdošskí trogári a DFS Drienka i DH Kozárenka.

Nitrianske fašiangy vyvrcholia podvečer, tradičným  pochovávaním basy.   

Fašiangový plagát  Ikona súboru pdf (1.0 MB)

 

Andrej Jančovič, grafika : Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022