Nitra je súčasťou Erasmus+ projektu Vzdelávanie pre budúcnosť
20. september 2021
Pomáha učiteľom nájsť cestu v novej realite vzdelávania a využívať výhody digitálnych nástrojov

Pomáha učiteľom nájsť cestu v novej realite vzdelávania a využívať výhody digitálnych nástrojov.

 

FUTUEDU – Vzdelávanie pre budúcnosť (Education for future) je projekt financovaný Európskou úniou v rámci programu Erasmus+. Mesto Nitra na ňom participuje spolu s organizáciami Agamos, Cyfrowy dialog, KERIC a Centrum Pedagogiczne.

Cieľom projektu je pomôcť učiteľom základného vzdelávania nájsť cestu v novej realite vzdelávania, plne využívať výhody digitálnych nástrojov a používať ich na budovanie svojho vzťahu so žiakmi, na rozvíjanie osobností svojich žiakov, ich vedomostí a mäkkých zručnosti.

„Prostredníctvom projektu pripravíme platformu určenú priamo učiteľom, ktorá im pomôže pripraviť naše deti na budúcnosť. Bude mať niekoľko častí,“ hovorí viceprimátor Miloslav Špoták.

Učitelia pripravia 21 ukážkových lekcií, vznikne sprievodca i databázy

Učitelia – inovátori, ktorí dištančné vzdelávanie zvládli pomocou vlastných metód, individuálneho prístupu a kreativity ukážu, ako odovzdávať informácie na diaľku a zároveň rozvíjať vzťahy a kľúčové kompetencie. Lekcie budú pokrývať najširší možný rozsah digitálnych nástrojov, všetky vekové skupiny v základnom vzdelávaní, širokú škála prístupov, vždy však so zachovaním rešpektu a netikety.

Vznikne sprievodca „Vzdelávanie pre budúcnosť“. Obsahovať bude pravidlá, tipy a triky ako vzdelávať deti pomocou digitálnych nástrojov, starať sa a budovať vzťahy, rešpektovať potreby detí, budovať ich prednosti, rozvíjať ich kompetencie a kreativitu-

Ďalšími výstupmi projektu budú aj databáza digitálnych nástrojov, ktorá bude určená učiteľom, databáza lektorov digitálnych nástrojov a databáza otvorených vzdelávacích zdrojov.

 

Ďalšie informácie o projekte:

Facebook stránka: https://www.facebook.com/Futuedu.eu/
Názov projektu: „Education for future – building up digital skills of pedagogues“
Číslo projektu: 2020-1-CZ01-KA226-SCH-094411

 

Lenka Mareková
Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022