Národná kampaň Do práce na bicykli odštartovala svoj 10. ročník
2. máj 2023

Mesto Nitra sa už zaregistrovalo, teraz je rad na vás!

Staňte sa súčasťou kampane, ktorej hlavným cieľom je:

  • podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách
  • vyzvať samosprávy, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste
  • motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli
  • motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce

„V Nitre dlhodobo podporujeme aktivity, ktoré sú zamerané na zlepšenie dopravy v našom meste. Jedným z dlhodobých cieľov je podporovať udržateľné spôsoby mobility, ktoré prispievajú k zlepšeniu životného prostredia a zároveň znižujú zápchy a nehody na cestách. Podpora tejto kampane je pre nás samozrejmosťou,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas.

Do práce na bicykli je súťaž určená pre všetkých obyvateľov slovenských miest, ktoré sa v danom termíne a v zmysle štatútu súťaže oficiálne zaregistrujú do súťaže. Mesto Nitra sa už zaregistrovalo, preto ste teraz na rade vy – 2 až 4 členné tímy, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií.

Tímy, ktoré sa do 7. júna 2023 zaregistrujú cez webovú stránku www.dopracenabicykli.eu budú počas mesiaca jún dochádzať do zamestnania na bicykli, kolobežkou, peši alebo verejnou dopravou. O svojich jazdách/trasách si budú viesť evidenciu na danej webovej stránke.

„Sám denne chodím do práce na bicykli. Som rád, že aj zamestnanci, ktorým to umožňujú podmienky, využívajú bicykel. Dúfam, že sa nám aj tento rok podarí najazdiť čo najviac kilometrov a to nielen počas kampane. Držím nám palce,“ vyjadril podporu Hattas. 

V Nitre sa minulý rok registrovalo 95 tímov, ktoré uskutočnili 4 857 jázd. 311 účastníkov najazdilo spolu 49 081,22 km a ušetrili tak 14 129,66 kg CO2.

Mária Snopová
foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Preparkujte autá, parkovisko na Škultétyho sa…
22. máj 2024
Na dva dni uzavrú cestu v okolí železničného…
8. apríl 2024
MHD, škôlky, klientske centrum, zberné dvory,…
15. december 2023
Od štvrtka bude uzavretá časť Štúrovej ulice
12. december 2023