Na letnej olympiáde čaká škôlkarov šport aj zábava
9. jún 2023

Hod do diaľky, skok do diaľky a beh – v týchto troch disciplínach si 13. júna na atletickom štadióne AC Stavbár zmerajú sily škôlkari materských škôl z Nitry a partnerského mesta Kroměříž. Už 23. ročník Letnej športovej olympiády detí materských škôl organizuje Občianske združenie Šťastné deti v Nitre v spolupráci s Mestom Nitra.

„Fakt, že máme v meste združenia, ktorým záleží na športovaní našich drobcov, ma mimoriadne teší. Športové návyky od útleho detstva sú základom pre zdravý telesný aj mentálny vývin našej najmladšej generácie. Je to o to dôležitejšie, že dnes sa veľmi veľa detí vôbec nehýbe, radšej uprednostňujú technológie,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas. „Rozumiem tomu, sám som IT-čkár, no ako mladý som si rád zahral hokejbal. Dodnes mi napríklad bicyklovanie či turistika dokážu kvalitne odbúrať stres a pomáhajú mi prečistiť si hlavu od problémov. Mesto Nitra preto vždy rado podporí akékoľvek športovanie detí, či už škôlkarov alebo školákov.“

Deti budú súťažiť v celkovo 31 štvorčlenných tímoch, 28 ich bude z materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Nitra a tri z mesta Kroměříž. Ako informovali organizátori, nebude chýbať slávnostný olympijský ceremoniál, zábavné stanovištia pre súťažiacich, ktoré pripravujú študenti Strednej odbornej školy gastronómie a cestovného ruchu, odmeny i prekvapenia.

Jana Krajčovičová
foto: Freepik


Najčítanejšie správy
Nitrianske hody a dožinky: Oslava tradícií a…
23. júl 2024
Aby ľudia ľuďom pomáhali: 18. ročník grantového…
23. júl 2024
Zábava pre celú rodinu na Klokočinskom jarmoku…
22. júl 2024
Na opekačku využite grily v parku
22. júl 2024