Na Dieloch vznikne integrované bezpečnostné centrum
4. máj 2023

Nitra má byť jedným z troch slovenských miest, v ktorých vzniknú integrované bezpečnostné centrá (IBC). Ministerstvo vnútra ich plánuje vybudovať ešte v Košiciach a v Banskej Bystrici. Sídliť by v nich mali všetky bezpečnostné i záchranné zložky, čím sa zlepší ich koordinácia a reakčný čas počas mimoriadnych situácií.

V Nitre by IBC malo vyrásť na Kmeťovej ulici. Hoci o predaji tamojšieho pozemku rozhodli nitrianski poslanci ešte vlani v októbri, definitívnu sumu 198 360 € vrátane DPH upresnili až na svojom aprílovom rokovaní.

Integrované bezpečnostné centrum v Nitre sa má financovať zo štátneho rozpočtu. Na zasadnutí mestského zastupiteľstva o tom informoval riaditeľ‘ nitrianskeho Centra podpory Ministerstva vnútra SR Zoltán Šinka. Výška nákladov by sa mala pohybovať okolo 10 miliónov €. Šinka zároveň uviedol, že zámerom je, aby v priestoroch sídlila aj mestská polícia tak, ako je to štandardom napríklad v mestách v Českej republike. Účelom takéhoto opatrenia je skvalitnenie služieb bezpečnostných zložiek.

Jana Krajčovičová
foto: Integrované bezpečnostní centrum Vítkovice


Najčítanejšie správy
Prevádzková doba plavárne a sauny počas letných…
31. máj 2023
Ako budú v prevádzke materské školy počas letných…
31. máj 2023
Získajte platenú stáž v zahraničnej firme
30. máj 2023
Matrika nebude mať v utorky a štvrtky stránkové…
29. máj 2023