Na Dieloch vznikne integrované bezpečnostné centrum
4. máj 2023

Nitra má byť jedným z troch slovenských miest, v ktorých vzniknú integrované bezpečnostné centrá (IBC). Ministerstvo vnútra ich plánuje vybudovať ešte v Košiciach a v Banskej Bystrici. Sídliť by v nich mali všetky bezpečnostné i záchranné zložky, čím sa zlepší ich koordinácia a reakčný čas počas mimoriadnych situácií.

V Nitre by IBC malo vyrásť na Kmeťovej ulici. Hoci o predaji tamojšieho pozemku rozhodli nitrianski poslanci ešte vlani v októbri, definitívnu sumu 198 360 € vrátane DPH upresnili až na svojom aprílovom rokovaní.

Integrované bezpečnostné centrum v Nitre sa má financovať zo štátneho rozpočtu. Na zasadnutí mestského zastupiteľstva o tom informoval riaditeľ‘ nitrianskeho Centra podpory Ministerstva vnútra SR Zoltán Šinka. Výška nákladov by sa mala pohybovať okolo 10 miliónov €. Šinka zároveň uviedol, že zámerom je, aby v priestoroch sídlila aj mestská polícia tak, ako je to štandardom napríklad v mestách v Českej republike. Účelom takéhoto opatrenia je skvalitnenie služieb bezpečnostných zložiek.

Jana Krajčovičová
foto: Integrované bezpečnostní centrum Vítkovice


Najčítanejšie správy
Dobrovoľní hasiči zasahovali aj pri…
16. máj 2024
Staň sa hrdinom a zapoj sa do Týždňa…
15. máj 2024
ZŠ Benkova sa zapojila do projektu Elektroodpad…
13. máj 2024
Pred Priorom odkryli 3600 rokov starý hrob
9. máj 2024