Na Čermáni pribudne 220 nájomných bytov
28. august 2020
Už vlani odovzdala radnica 35 nájomných bytov na Hlbokej

Už vlani odovzdala radnica 35 nájomných bytov na Hlbokej.

Výhodné nájomné bývanie pre mladých a mladé rodiny je o krok bližšie k realite. Zástupcovia zhotoviteľa informovali vedenie mesta, že projekt nájomných bytov na Tehelnej ulici prešiel dôležitým míľnikom – posudzovaním vplyvov na životné prostredie (EIA).

Stavba na Tehelnej pozostáva z 220 bytových jednotiek, najmä dvojizbových, k dispozícii budú však aj jednoizbové a trojizbové byty. Priemerná podlahová plocha bytov je 51,6 metrov štvorcových.

Sústredené sú v ôsmich štvorpodlažných domoch s ustúpeným piatym podlažím. Súčasťou diela je aj technická infraštruktúra, všetky inžinierske siete, komunikácie, vrátane verejného osvetlenia, parkovacích odstavných plôch a sadových úprav.

Predpokladaný termín začiatku výstavby je prvá polovica roku 2021.

„Ak chceme v Nitre udržať mladých, potrebujeme im zabezpečiť dostupné bývanie. Počet 220 bytov v jednom projekte je najväčšia porcia nájomných bytových jednotiek v histórii nášho mesta. Nitra však takýchto bytov potrebuje omnoho viac. Preto v našom snažení o výhodné bývanie pre mladých pokračujeme a hľadáme ďalšie možnosti a lokality,“ povedal primátor Marek Hattas.

Na obrázkoch si môžete pozrieť priestorovú štúdiu projektu z dielne zhotoviteľa – akciovky Dynamik Holding.

 

(HV, TH)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022